GÜNCEL

Spor Bilimleri Fakültesi akreditasyon belgesini aldı

SPORAK tarafından akredite edilen SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü akreditasyon belgesine kavuştu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü, Spor Bilimleri Derneği Spor Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (SPORAK) tarafından aktedite edilmesinin ardından akreditasyon belgesini aldı. Akreditasyon belgesi, üniversite lokalinde düzenlenen törenle SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık tarafından Spor Yöneticiliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hakan Kolayiş’e takdim edildi. Törende Rektör Sarıbıyık’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Ergen, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Mirzeoğlu ve fakülte akademisyenleri de yer aldı.

Ciddi bir gelişim ve değişim var

Kalite yolculuklarının dış kaynaklar tarafından taçlandırılmasından duydukları memnuniyeti dile getiren SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Biz zaten kaliteli işler yaptığımıza inanıyor ve güveniyoruz. Akredite olmamız ise hem bir tescil oluyor hem de ilgili birimlerimizin ve üniversitemizin tanıtımına katkı sağlıyor. Spor Bilimleri Fakültemiz ciddi bir değişim ve gelişim sergiliyor. Bunu hem işlerinde hem de fakültedeki iç huzurda görüyoruz. Burada bir ekip ruhu var. Hem üniversitedeki birimlerle hem de kendi içlerinde entegre bir çalışma örneği gösteriyorlar. Ayrıca +1 Eğitim Modeli’ni ilk uygulayan ve sahaya öğrencileri ilk gönderen Spor Bilimleri Fakültesi olarak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde de protokol altına alınan işin öncülüğünü yapmayı başaran bir fakültemiz var. Tüm bu işlerde başta dekan hocamız olmak üzere emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Diğer bölümler için de başvuru yapıldı

Üniversite ve Rektör Sarıbıyık’ın vizyonu doğrultusunda akreditasyon çalışmalarını başlattıklarını kaydeden SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Mirzeoğlu, “Spor Yöneticiliği Bölümümüz akredite oldu ve belgesini aldı. Diğer üç bölümümüz için de SPORAK’a başvurularımızı yaptık. Yakın zamanda saha ziyaretleri olacak. Diğer bölümlerimizin de akredite olacağına inanıyoruz. Kalite tesadüf değil. Çaba ve emek gerektiren uzun soluklu bir süreç. Bu süreçte rektörlüğümüzün ciddi katkıları oldu. Her ne olursa olsun tek başına olan bir iş değil. Arka planda ciddi çalışmalar yaparak bu sürece katkı sağlayan ekip arkadaşlarımız var. Hepsine emekleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın