GÜNDEM

Büyükşehir’in hayat nöbetçileri bayramın acıya dönüşmemesi için mesaide olacak

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘hayat nöbetçileri’ 9 günlük bayram tatili boyunca sahillerde, sevincin acıya dönüşmemesi için tam kadro mesaide olacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların huzurlu bir bayram tatili geçirmesi için tüm birimlerini hazırladı.

Yürütülen hummalı çalışma kapsamında nöbetçi ekipler belirlendi ve cankurtaran planlaması da büyük bir hassasiyetle yapıldı.

72 cankurtaran bayram mesaisinde

Karasu, Kaynarca ve Kocaali’deki Karadeniz sahillerinde 9 gün boyunca yoğun bir mesai olacak. 54 kilometrelik sahil şeridinde yer alan 45 kulede 72 cankurtaran pür dikkat bir nöbet yapacak.

Her bayram binlerce kişiyi ağırlayan Sakarya’nın sahillerinde sevincin acıya dönüşmemesi için deyim yerindeyse gözünü dahi kırpmayacak.

Hazırlıklar tamam

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Her yıl binlerce tatilciyi ağırlayan yeşilin ve mavinin şehri Sakarya’mızda bayram tatilinin sorunsuz şekilde geçirilmesi adına tüm hazırlıklarımızı yaptık. Sahillerimizde tüm cankurtaran ekiplerimizle misafirlerimizin hayatı pahasına görev yapacağız. Tüm vatandaşlarımızı özellikle rüzgârlı ve olumsuz hava şartlarında dikkatli olunması, görevli arkadaşlarımıza yardımcı olunması konusunda uyarıyoruz. Herkese hayırlı bayramlar dileriz” denildi.

Bir yanıt yazın