GÜNDEM

Kitap Dostları Kulübü için kayıtlar başladı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi tarafından çocuklara yönelik düzenlenen Kitap Dostları Kulübü için kayıtlar başladı. Üç farklı atölyeden oluşan kurslarda, hızlı okuma, yaratıcı yazarlık ve masal atölyesi alanlarında eğitimler verilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara yönelik atölyelere bir yenisi daha eklendi. Kitap Dostları Kulübü başlığı altında gerçekleştirilecek olan kurslar, 3 farklı atölyeden oluşuyor.

3 farklı atölye

Anlayarak hızlı okuma atölyesinde gerçekleştirilecek eğitimlerde, çocuklar hızlı okuma teknikleri ile seçme klasikler ve dünyaca ünlü fabl örneklerinden yararlanarak okuduğunu anlama, yorumlama ve analiz etme becerisi kazanacak.

Bir diğer atölye olan yaratıcı yazarlık atölyesinde ise, minikler günlük ve olağan üstü konular üzerinden hayal güçlerinin sınırlarını keşfederek kontrollü ve serbest yazma tekniklerini kullanarak kelimelerin sihirli dünyasında gezintiye çıkacak.

Masal atölyesinde ise, çocuklar Anadolu masallarını ve dede korkut hikayelerini tanıyarak “Benim Masalım” bölümüyle kendi masallarını oluşturacak.

Son başvuru tarihi 21 Aralık

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenecek olan atölyelere, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katılabilecek. Başvuruların 21 Aralık Çarşamba günü sona ereceği kurslara, www.sakarya.bel.tr adresinden online kayıt yaptırılabilecek. 21 Aralık’ta başlayacak ve her Çarşamba günleri saat 17.00 ile 18.30 arasında gerçekleştirilecek kurslar için bilgi almak isteyen vatandaşlar, 444 40 54 (3741) nolu sabit hattan bilgi alabilecek.

Bir yanıt yazın