GÜNDEM

SAÜ Bilgilendirme toplantılarına devam ediyor

Araştırma Üniversitesi olma hedefiyle çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Sakarya Üniversitesi yaptığı çalışmaları şehrinkurum ve kuruluşların yanında sivil toplum kuruluşları vemeslek odaları ile paylaşmaya devam ediyor. Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz’in katıldığı toplantıda Üniversitenin araştırma geliştirme, proje, yayın, uluslararasılaşma, topluma katkı ve sürdürülebilirlik alanlarında yürüttüğü faaliyetleri ele alındı. Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al toplantının açılışında yaptığı konuşmada Sakarya Üniversitesi olarak 

Araştırma Üniversitesi olma yolunda büyük çaba gösterdiklerini belirterek şunları söyledi: “ Üniversite olarak yaptığımız tüm çalışmaları şehrimizin kurum ve kuruluşları ile paylaşmak istiyoruz. İlk paylaşımımızı SATSO ile yapmıştık. Bugünde değerli Valimizi bilgilendiriyoruz. Kendilerini Üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz, kıymetli katkıları için kendilerine teşekkür ediyoruz”. Sakarya Üniversitesi’nin araştırma Üniversitesi hedefine ulaşması için sürdürdüğü çabaları yakından takip ettiklerini söyleyenSakarya Valisi Yaşar Karadeniz, şehirde bulunan sanayi kuruluşları başta olmak üzere farklı kurumlarla eğitim ve sosyal alanlarda sahadaki istihdam olanakları ile örtüşecek ortak projeler geliştirilerek sürecin hızlı ilerlemesine katkı sağlanacağını söyledi. Sakarya Valiliği olarak her türlü desteğe hazır olduklarını belirten Vali Karadeniz “iş dünyasını ve OSB’leri bu sürece dahil edebiliriz” şeklinde konuştu.

Bilgilendirme toplantısında Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Özer Uygun eğitim öğretim, Prof. Dr. Emrah Doğan Ar-Ge çalışmaları ve Prof. Dr. Özer Köseoğlu topluma katkı ile sürdürülebilirlik alanında yapılan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdiler.

Bir yanıt yazın