GÜNDEM

“Tribünde Engel Yok” Diyen #NehrinÇocukları Sakaryaspor’u Destekledi

Sakarya Valiliğinin himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan #SporSakarya projesi kapsamında #NehrinÇocuklarıTakımıylaKenetleniyor etkinliği ile İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğretmen ve öğrencilerimiz Sakaryaspor-Erzurumspor maçını izledi.

3AralıkDünyaEngellilerGünü’nde gerçekleşen mücadele öncesinde sahaya çıkan Sakaryasporlu futbolcular aralarında özel gereksinimli öğrencilerimizin de bulunduğu 11 minik taraftara tişört hediye ettiler. Ayrıca Sakaryaspor tarafından maça gelen diğer öğrencilerimize de bu tişörtlerden hediye edildi. Hediyelerini alan öğrencilerimizin mutluluğu görülmeye değerdi.

Öğrencilerimiz hazırladıkları pankartlarla “Tribünde Engel Yok” diyerek hayatın içinde hep beraber var olduğumuzda tüm engelleri aştığımızı bizlere bir kez daha hatırlattılar.

Millî Eğitim Bakanlığımızın da belirttiği üzere “engel’i değil insan’ı önemsiyor; her biri benzersiz olan özel çocuklarımızı yaşam yolculuklarının her safhasında yürekten destekliyoruz” diyen İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, özel gereksinimli öğrencilerimizle birlikte müsabakanın heyecanına ortak oldu.

İlimizin çeşitli ilçe ve okullarından öğrenciler projenin başladığı şubat ayından bu yana Sakaryaspor’umuzu yalnız bırakmıyor. Galibiyet elde edilen bu maçta da Adapazarı, Erenler, Kocaali, Arifiye, Söğütlü, Serdivan, Sapanca, Ferizli ve Kaynarca ilçelerimizden 500’den fazla öğrencimiz Sakaryaspor‘a destek oldu.

Bir yanıt yazın