GÜNDEM

Uludere Çayında Temizlik çalışmaları başladı

Hendek Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) işbirliğinde çevreyi ve insan sağlığını tehdit eden olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve görüntü kirliliğine son vermek amacıyla DSİ Uludere Çayı’nda temizlik çalışmalarına başlandığı duyuruldu. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, bu çalışmaların Hendek’in doğal güzelliklerini koruma ve iyileştirme yolunda önemli bir adım olduğunu belirtti.

HENDEK BELEDİYESİ VE DSİ İŞBİRLİĞİNDE

Hendek Belediyesi Fen İşleri Ekipleri ve Devlet Su İşleri (DSİ) ekiplerinin işbirliğinde dere tabanında yer alan kum birikintileri, cam, plastik, metal ve yosun gibi atıkları iş makineleriyle temizleyerek kamyonlara yükleyip bertaraf ediliyor. Çalışmalar sırasında balık popülasyonuna zarar vermemeye özen gösteren ekipler, daha temiz bir çevre ve sağlıklı bir Hendek için çalışmaların aralıksız devam edeceğini açıkladı. Ayrıca, çevre halkından da destek isteyen ekipler, vatandaşların dereye çöp atmama konusunda daha duyarlı olmalarını rica etti.

BAŞKAN İRFAN PÜSKÜLLÜ: ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM

Konuyla ilgili açıklama yapan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Devlet Su İşleri (DSİ) Ekipleriyle birlikte Uludere Çayı’nda başlattığımız bu temizlik çalışmaları ile hem çevremizi koruyacağız hem de daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturacağız. Çevremizin temiz tutulması hepimizin sorumluluğunda. Vatandaşlarımızdan ricamız, doğayı kirletmeme özen göstermeleri ve bu konuda daha bilinçli davranmaları. Bu çalışmalar sadece bugünü değil, geleceğimizi de koruma amacını taşımaktadır. Hep birlikte daha temiz, daha güzel bir Hendek için çalışmalıyız.” dedi.

Bir yanıt yazın