GÜNDEM

Yerel Yönetimlerin Gençlere Yönelik Faaliyetleri

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmaları Merkezi’nin düzenlediği Yerel Yönetimlerin Gençlere Yönelik Faaliyetleri konferansı gerçekleştirildi. SAÜ Hukuk Fakültesi Amfisinde düzenlenen konferansa Eski Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen katılım sağladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Davut Dursun, eski Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i tanıtarak, nasıl bir belediyecilik yürüttüğünü ve neler yaptığından bahsetti. Dursun, açılış konuşması sonrası gelen herkese ve Türkmen’e teşekkür ederek sözü Eski Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e verdi.

Hilmi Türkmen, özgeçmişini, geçtiği yolları ve siyasete atılma yolculuğunu anlatarak konuşmasına başladı. Türkmen, “20 yıldır siyasetteyim. Bu 20 yıl içerisinde bilmiyorum bizi sosyal medya ortamında takip ediyor musunuz? Gerek kültürel belediyecilik gerek sosyal belediyecilik gerekse fiziksel alt yapı üst yapı hizmetlerine ve tesislerine yönelik yaptığımız çalışmalar güzel sonuçlar toplayacak” ifadelerini kullandı.

Yerel yönetimin nasıl olduğundan ve olabileceğinden bahseden Türkmen, “Yerel yönetimlerle gençler önemli bir başlık ama ne yazık ki Türkiye’de bu başlık yeni yeni keşfedilmeye başlandı. Biz Üsküdar’da bu işi biraz erken keşfettik aslında. Gençlerle yerel yönetimlerin ne kadar iletişim kurduğu ne kadar birbirleriyle alakalı olduğu gerçeğini aslında yıllar önce edindiğimiz tecrübeyle olsa gerek biz bu sahayı biraz önce keşfettiğimizi söyleyebilirim” dedi. Türkmen, konuşmasında gençlerin ne kadar önemli olduğunu ve onların rahatlığı için yaptıkları politikadan bahsetti.

Etkinliğe SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, akademik idari ve öğrenciler katılım sağladı. Etkinlik soru cevap sonrası, belge takdimiyle birlikte son buldu.

Bir yanıt yazın