GÜNDEM

Bilecik’li çiftçi AFAD’a 10 bin lira bağış yapan kişiye damızlık koçunu teslim etti

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde 17 bin lira değerindeki damızlık koçunu Kızılay’a veya AFAD ‘a 10 bin lira bağış yapan kişiye vereceğim diyen üretici çiftçi damızlık koçunu AFAD’a bağışta bulunan kişiye teslim etti.

Pazaryeri ilçesine bağlı Gümüşdere köyünde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan üretici Çiftçi Mesut Kök geçtiğimiz gün Kızılay’a veya AFAD ‘a depremzedeler için 10 bin lira bağış yapan kişiye çiftliğinde bulunan damızlık koçunu vereceğini açıklamıştı.

Basında çıkan haberler sonrası birçok vatandaş üretici çiftçi Mesut Kök’ü tebrik ederken AFAD’a 10 bin lira bağışta bulunan Halil Barlaz’a söz verdiği damızlık koçu teslim etti.

Çiftliğinde küçükbaş hayvan yetiştirdiğini söyleyen Mesut Kök, kendisinin ve ailesinin de AFAD’a nakdi yardım yaptığını belirtti.

Yaptığı bağışla amacının reklam yapmak ya da koç satmak olmadığını yenileyen Mesut Kök, amacının depremde zarar gören ailelerin bir nebzede yaralarını sarabilmek diye konuştu.

Mesut Kök, “Bu gece damızlık koçumu söz verdiğim gibi depremzedeler için AFAD’A 10 bin lira bağış yapan Halil Barlaz’a teslim ediyorum. Halil abimize de yardımları için teşekkür ediyorum”  dedi.

Bir yanıt yazın