Vali Nayir’den federal elektrik firmasına ziyaret ve teşekkür

Vali Nayir’den federal elektrik firmasına ziyaret ve teşekkür

Cuma günlerini sanayi kuruluşları ve firma ziyaretlerine ayıran Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu hafta Arifiye 1. OSB’de faaliyet gösteren Federal Elektrik Alçak Gerilim Şalt Ürünleri Fabrikasında incelemelerde bulunarak üretim ve istihdama yapmış oldukları katkılardan dolayı Teşekkür Belgesi verdi.
İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ile 1. OSB yöneticilerinin de eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir’i Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Mustafa Nurdoğan ile Genel Müdür Yardımcıları Mesut Nurdoğan ve İrfan Nurdoğan karşıladılar.

“İstihdam Alanında İŞKUR Destek ve Teşviklerinden Yararlanıyoruz”
Vali Ahmet Hamdi Nayir’i fabrikalarında ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Nurdoğan, firmanın tarihçesi ve üretim faaliyetlerine dair bilgilendirmelerde bulundu. Federal Elektrik’in 1990 yılında tamamen yerli sermaye ile kurulduğunu belirten Mustafa Nurdoğan, kurumsallığa ve teknolojiye verdikleri önemle kısa bir süre içerisinde büyüyerek dünyanın önde gelen AG Şalt Cihazları üreticileri arasına girdiklerine dikkat çekerek, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’de Ar-Ge Merkezi olarak tescil edildiklerini, 30’a yakın TÜBİTAK projesini hayata geçirdikleri Ar-Ge Merkezi sayesinde, konusunda uzman ve deneyimli personelleri ile geleceğin teknolojisine yanıt verecek tasarım ile üretim yaptıklarını, ayrıca istihdam maliyetlerini azaltmak için özellikle mühendis ve teknik elemanlar başta olmak üzere işgücü ihtiyaçlarının İŞKUR aracılığıyla temin edilmekte olduğunu ve istihdam programları ile de teşviklerden yararlandıklarını ifade etti.

“İŞKUR’dan Gelen Personeller Daha Hızlı Uyum Sağlıyor”
Bu bağlamda, firmanın 2019 yılının ikinci yarısında, ilk yarısına oranla yüzde 30 oranında istihdam artışı sağladığını vurgulayan Genel Müdür Mustafa Nurdoğan, söz konusu program doğrultusunda istihdam edilen personelin firmalarına daha kolay uyum sağladıklarının da altını çizdi. 

“İstihdam Seferberliğine Destek Olan Firmalarımıza Teşekkür Etmek İstiyoruz”
Fabrikanın üretim tesislerini gezerek çalışanlarla bir süre sohbet edip kolaylıklar dileyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, her hafta bir sanayi kuruluşu ya da bir firmayı ziyaret etmelerinin kendilerine de mutluluk verdiğini belirterek, “Her sektörden firmalarımıza, fabrikalarımıza uğrayarak, üreten, istihdam sağlayan, ekonomiye katkı sunan iş insanlarımızla istişarelerde bulunuyoruz. Firmalarımızı ziyaret edip neler yaptıklarına birebir şahit olmak, taleplerini dinlemek ve daima yanınızda olduğumuzu göstermek istiyoruz. Bu aralar daha çok Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde devam eden İstihdam Seferberliğine, ek istihdam sağlayarak destek olan firmalarımıza öncelik verdik, sizler de bu firmalarımızdan birisiniz. Bunun için de sizlere teşekkür etmek istiyoruz” dedi.

“Teknoloji Odaklı Firmalar Önem Kazandı”
Özel sektöre devletimizce her türlü destek ve teşviklerin İŞKUR aracılığı ile sağlanmaya devam edildiğine değinen Vali Nayir, “Her geçen gün daha da çeşitlenen teşvikler sayesinde, iş adamlarımız da güvenli bir şekilde yatırımlarına devam edebileceklerdir. Hızla değişip gelişen dünyada, dijitalleşen sanayi ile birlikte araştırma ve geliştirme faaliyetlerine değer veren, teknoloji odaklı firmalarımız elbette daha fazla önem kazandı.

“Bağımsızlığın En Önemli Koşullarından Birisi Ekonomideki Başarıdır”
Bağımsızlığın önemli bir bölümünün ekonomik bağımsızlıktan geçtiğine inanıyoruz. Eğer bir devlet tarımda, sanayide dışarıya muhtaç durumda ise, bağımsızlıktan çok fazla söz etmek mümkün görünmüyor. Hamdolsun geldiğimiz noktaya baktığımızda, daha önceleri hep ithal etmek zorunda olduğumuz malzemelerin, ürünlerin artık yurt içinde üretildiğini görmek bizleri de mutlu ediyor. İş insanlarımız, girişimcilerimiz zor yolu seçerek önemli bir gayretle emek sarf ediyorlar. İnşallah hep birlikte devlet ve özel sektör el ele vererek daha da güzelini başarırız.

“Sanayi Her Yere Kıymet Katar”
Sakarya’yı tanımlayan önemli hususlardan birisi de sanayi sektörüdür. Tarım alanlarımız ve üretimimiz var, turizm denilince akla gelen önemli yerlere sahibiz, bir üniversite şehri olarak önemli sayıda öğrencilerimiz var, ancak bunlarla birlikte sanayi de önemli bir kıymet ifade ediyor” diye konuştu.

“Teşekkür Belgesi Verildi”
Firmanın işgücü ihtiyaçlarını İŞKUR aracılığıyla temin etmesi ve İŞKUR’un istihdam programlarından yararlanarak ilimizin genç ve kadın istihdamına destek vermesi sebebiyle Federal Elektrik Yatırım ve Tic. AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Nurdoğan’a Teşekkür Belgesi veren Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilimizdeki işverenlere firmalarındaki işgücünü İŞKUR programları ve desteklerinden yararlanarak almaları halinde istihdam maliyetlerini azaltabilecekleri hatırlatmasında bulundu.
İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya’nın İstihdam Seferberliği kapsamında İlimizdeki çalışmalara dair bilgiler verdiği ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Nurdoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile firmanın üretim faaliyetleri ve projeleri üzerine bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, daha sonra fabrikadan ayrıldı.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER