ASAYİŞ

03 – 05 Mayıs 2024 Sakarya İl Emniyet Asayiş Raporu

İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 3-4-5 Mayıs 2024 tarihlerinde meydana gelen ve sonucu alınan diğer olaylar aşağıya çıkartılmıştır. Kamuoyuna duyurulur.

Birimi  :SAKARYA – ADAPAZARI – Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi  :İŞ KAZASI
Olay Özeti  : 03.05.2024 Günü … Sokak No:… Adapazarı sayılı adreste meydana gelen iş kazası olayında F. O. isimli şahsın ikametine klima takmaya gelen Bosch servisi çalışanı M. T. G. isimli şahıs ile Y. K. isimli şahıs E. Ç. İnşaat ve Yapı Malzemeleri LTD. Şti isimli işyerine ait U. T. isimli şahsın kullanımında olan telehandler sepetinden 2 metre yükseklikten sepetin yamulması ile yere düşmüşler, kazada M. T.G. isimli şahıs hayati tehlike arz etmeycek şekilde Y. K. isimli şahıs ise SEAH’ya kaldırılmış şahsın karaciğerinde kanama akciğerinde sönme olduğu ve hayati tehlikesinin olduğu bilgisi alınmış konu ile ilgili olarak gerekli tahkikata başlanmıştır.

Birimi :SAKARYA – ADAPAZARI – Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti : 03.05.2024 Günü Yağcılar Mah. A. Caddesi ….Adapazarı sayılı adreste bulunan C. Büfe isimli iş yerinde meydana gelen olayda E. İ. isimli şahıs iş yeri işletmecisi M. D. isimli şahsın iş yerinin üstünde bulunan merdiven boşluğuna koyduğu suntaya basması sonucu yere düşmüş E. İ. isimli şahıs SEAH’ya kaldırılmış ve şahsın hayati tehlikesinin olduğu bilgisi alınmış konu ile ilgili olarak gerekli tahkikata başlanmıştır.

Birimi  :SAKARYA – ADAPAZARI – Yenikent Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi :KAYIP EŞYA
Olay Özeti  : 22.03.2024 günü saat 14:00 sıralarında Korucuk Mah. ….. Ada Adapazarı adresinde meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili olarak Müşteki K. D. isimli şahıs vefat eden babasından kalma tüfeğin kayıp olduğunu beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA – ADAPAZARI – Yenikent Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi  :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti  : 02.05.2024 günü saat 07:30 sıralarında Camili Mah. …..Evleri Sitesi Adapazarı adresinde meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili olarak S. A. isimli şahıs Yurtta kalan Ö.U. isimli çoçuğun yurtta olmadığını kaybolduklarını fark ettiğini beyan ederek müracatçı olmuş, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA – ARİFİYE – Arifiye Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi   :DİĞER KAZALAR
Olay Özeti : 03.05.2024 günü E. Ö. T. isimli şahıs Kirazca Mahallesi O.Caddesi üzerinde 06 HC **** plaka sayılı aracı ile seyir halinde olduğu sırada park halinden yola çıkan 54 EM **** plaka sayılı araç ile çarpıştıklarını, kaza ile ilgili talebi ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi  :SAKARYA – ERENLER – Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi  :KAYIP EŞYA
Olay Özeti : 02.05.2024 günü meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile alakalı Ş.A, Canik ELİT-S  marka T6472-18BG***** seri nolu silah taşıma ruhsatının kayıp olduğunu beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA – SERDİVAN – Serdivan Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi  :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti : 03.05.2024 Günü A. S. isimli şahıs, kızı B. Y. isimli şahısla 02.05.2024 günü saat 23.30 sıralarında kızıyla birlikte kaldığı ikamete geldiğinde kızının evde olmadığını gördüğünü kızını aradığında telefonuna ulaşamadığını, gidebileceği yerlere baktığını ancak bulamadığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA – AKYAZI – Atatürk Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi   :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti  : 03.05.2024 günü A. İlk Öğretim okulu 7. sınıf öğrencisi S. İ.isimli şahsın okul arkadaşları ile şakalaştığı esnada sol el serçe parmağını sınıf kapısının arasına şıkıştırmak suretiyle yaralanmış, tahkikata başlanmıştır.

Birimi  :SAKARYA – KARASU – Karasu Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi   :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti  : 24/04/2024 günü Karasu Devlet görevlilerince H. S. isimli şahsın trafik kazası sonucu yaralanması nedeni ile acil bölümüne geldiğinin bildirilmesi üzerine görevli ekiplerimiz hastaneye sevk edilmiş, mağdur şahsın alınan ifadesinde kaza yaptığı sürücüden şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat başlatılmıştır.

Birimi   :SAKARYA – ADAPAZARI
Olay Adi  :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti  : 03.05.2024 günü Yenidoğan Mah. Milli Egemenlik Caddesi ile Fabrika Caddesi üzerinde E.Ç.(E.1986) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 M ** plaka sayılı minibüs ile M.K.(E.1974) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 AIZ ** plaka sayılı aracın karıştığı kaza olayı ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi   :SAKARYA – ADAPAZARI
Olay Adi   :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti  : 04.05.2024 günü Karakamış Mah. Türbe Caddesi Üzerinde C.C.(E.1990) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 61 NC ** plaka sayılı minübüs ile E.Y.(E.1986) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 52 EN ** plaka sayılı aracın karıştığı kaza olayı ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA – ARİFİYE
Olay Adi   :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti  : 04.05.2024 günü Hanlıköy Mah. Otoban gişelerde durumundan şüphelenilerek durdurulan 54 GC ** plaka sayılı araç sürücüsü A.A.(E.1986) isimli şahsın 1.05 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi     :SAKARYA – AKYAZI
Olay Adi  :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti    :   03/05/2024 günü Batakköy Mah. Batakköy Cad. üzerinde H.N.(E.2001) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan araç ile A.A.(E.1991) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan kamyonun karıştığı kaza olayı ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi   :SAKARYA – AKYAZI
Olay Adi  :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti   : 03.05.2024 günü Küçücek İstiklal Mah. Küçücek Caddesi üzerinde B.Y.(E.1986) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 34 PH ** plaka sayılı araç ile Y.E.Y. isimli çocuğun kullandığı bisikletin karıştığı kaza olayı ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi  :SAKARYA – AKYAZI
Olay Adi :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti    : 04.05.2024 günü Batakköy Mahallesi Batakköy Caddesi üzerinde R.A.(E.1968) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 34 N ** plaka sayılı araç ile H.K.(K.1984) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 ABE ** plaka sayılı aracın karıştığı kaza olayı ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi   :SAKARYA – FERİZLİ
Olay Adi    :İŞ KAZASI
Olay Özeti     :     04.05.2024 günü Müşteki T.Y.(E.2005) isimli şahıs Ferizli OSB de faaliyet gösteren iş yerinde kaynak yaparken kaynağın gözünü alması sebebiyle rahatsızlandığını olay ile ilgili kimseden şikayetçi  olmadığı beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi    :SAKARYA – FERİZLİ
Olay Adi   :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti     : 03.05.2024 günü İnönü Mahallesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde M.T. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 KU **** plaka sayılı tır ile karıştığı tek taraflı kaza olayı ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi  :SAKARYA – GEYVE
Olay Adi    :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti   : 03.05.2024 günü Camikebir Mahallesi Belediye Caddesi üzerinde H.Ü.(E.1968) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 HU ** plaka sayılı araç ile Y.S.(K.1987) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 EG ** plaka sayılı aracın karıştığı kaza olayı ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi  :SAKARYA – HENDEK
Olay Adi   :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti   : 04.05.2024 günü Başpınar Mah. Şehit ali Gaffar Okkan Caddesi üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 14 DM ** plaka sayılı araç sürücüsü İ.A.(E.1962) isimli şahsın 1,19 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi   :SAKARYA – HENDEK
Olay Adi     :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti  : 04.05.2024 günü Kemaliye Mah. Şehit Ali Gaffar Okkan Caddesi üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 16 UA ** plaka sayılı araç sürücüsü E.D.(E.1994) isimli şahsın 2,23 Promil alkollü olduğu tespit edilmiş, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi  :SAKARYA – ADAPAZARI – Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi  :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti   : L. T. isimli şahıs, eşi T. T.’ın kayıp olduğunu, polis marifeti ile bulunmasını istediğini beyan etmiş, tahkikata başlanmıştır.

Birimi    :SAKARYA – ADAPAZARI – Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi   :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti    : 02.05.2024 günü 22.00-23.00 aralığında Kudüs Caddesi ile Çark Caddesi kesişiminde meydana gelen trafik kazası ile alakalı  E. Ç. adlı şahsın ifadesi alınarak gerekli tahkikata başlanmıştır.

Birimi   :SAKARYA – ADAPAZARI – Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi  :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti     : 05.04.2024 günü saat 00.05 sıralarında çark caddesi ile doktor nuri bayar caddesi kesişiminde Y. B. isimli şahsın kullandığı plakasız elektrikli motor ile S. I. isimli şahsa çarptığı, şahsın hayati tehlike yaratmayacak şekilde yaralandığı anlaşılmış, tahkikata başlanmıştır.

Birimi    :SAKARYA – ADAPAZARI – Yenikent Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi     :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti    : 05/05/2024 günü müracaatta bulunan N. T. isimli şahıs oğlu B. C. T.’ın kayıp olduğunu, kayıp oğlunun bulunması halinde tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi   :SAKARYA – ADAPAZARI – Yenikent Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi :DİĞER KAZALAR
Olay Özeti   :  02.05.2024 Günü R. U. isimli şahıs, Alandüzü mahallesi’ nde yapımı devam eden Yeni Şehir Hastanesi’ nde depo sorumlusu olarak çalıştığını, olay günü çalıştığı esnada bir anda kalbinin sıkıştığını, tedbir amaçlı hastaneye gittiğini, konuyla alakalı olarak kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi  :SAKARYA – ADAPAZARI – Yenikent Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi    :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti   : 05.05.2024 Günü Kaynarca yolu Kaynarca istikameti Emirdağ mezarlığı mevkiinde sürücülüğünü A. Y.’un yaptığı trafikten çekme belgeli Renault Broadway marka ile seyir halindeyken aracın hakimiyetini kaybetmesi neticesinde yoldan çıktığı, herhangi bir yaralanma olmadığı anlaşılmış, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi   :SAKARYA – KARASU – Karasu Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi  :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti  :05/05/2024 günü Yalı Mahallesi …. Caddesi C. Mobilya isimli iş yeri önünde motosiklet ve araç kazası olduğu anonsu üzerine görevli ekipler intikal etmiş, olay yerinde T. A.-S. isimli şahsın motosiklet sürücüsü olduğu ve yaralı olduğu görülmüş, tahkikat başlatılmıştır.

Bir yanıt yazın