Abaza Kökenli Kalği Ailesi Aile Dostlarıyla İftarda Buluştular

Abaza kökenli Kalği ailesinden, Gürkan ,Osman, Tuncay Aytan kardeşler ve Aytan ailesi sahibi oldukları Liya Park Kır Bahçesi Düğün Salonunda Aile dostlarıyla iftarda buluştular. 

Abaza Kökenli Kalği Ailesi Aile Dostlarıyla İftarda Buluştular

Geleneksel hale getirmeyi planladıkları ve dostlarıyla sık sık bir araya gelmeyi hedefledikleri İftar Yemeği buluşmasına Sakarya Basınına uzun yıllar emek vermiş daha sonra Sakarya Büyükşehir Belediyesinde görev yapmış olan  Nedret Saran Yıldırım, eşi Yusuf Yıldırım,Çark Dergisi sahibi Cengiz Olgaç ve eşi Ayşe Olgaç ile Olgaç ailesinin fertleri, İbrahim Deniz ve ailesi olmak üzere 170 kişi katıldı. Hayatta olduğu müddetçe bu geleneği devam ettireceğine dikkat çeken Tuncay Aytan şu ifadeleri kullandı:

“Şehrimiz artık eskisi gibi değil, çok büyüdü. İnsanların günlük çalışma tempoları onların sık sık bir araya gelmelerini engelliyor. Geleneksel hale getirmeyi planladığımız iftar yemeği programlarımızla, uzun yıllar kardeşçe, dostluk kurduğumuz büyüklerimizle, arkadaşlarımızla bir araya gelmek, onlarla hatıraları paylaşmak, fikir alışverişinde bulunmak bizleri mutlu ediyor. İnşallah 170 kişi ile başlanan iftar 1700 kişiyle devam eder önemli olan suyla iftar açsak bile o güzel atmosferi birlikte paylaşıp hoş sohbet etmek vakit ayırıp gelenlere çok teşekkür ederiz” dedi. İftardan sonra geçmiş ve gelecekten konuşularak hatıralar tazelendi anlamlı muhabbet ortamı oluşturuldu birlik ve beraberliğin en güzeli sergilendi.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER