Kadınlar ‘8 Mart’a Hazırlanıyor

Sakarya Kadın Platformu, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” kutlamaları için bir toplantı düzenleyerek hazırlıklara başladı. 

Kadınlar ‘8 Mart’a Hazırlanıyor

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”, tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslararası bir gündür ve Birleşmiş Milletler tarafından 1977 yılında, tüm kadınlar için Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanması karara bağlanmıştır. 

Sakarya’nın hiçbir siyasi partiyle, kurum ve kuruluşla bağı olmayan, sadece kadın dayanışmasının ve direşinin birleştirdiği çok sayıda kadın tarafından varlığı sağlanan ‘Sakarya Kadın Platformu’, bu yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde farkındalık yaratmak amacıyla hazırlıklara başladı. Yapılan toplantıda çeşitli kutlama alternatifleri değerlendirilirken, Başkan Yasemin Hacıeyüpoğlu, “Her yıl olduğu gibi çeşitli alternatiflerimiz var. Hevesle ve gururla hazırlıklara başlıyoruz. Bu noktada sadece ‘Sakarya Kadın Platformu’ üyelerini etkili ve/veya yetkili görmüyoruz. Gerek siyasi partilerin kadın kolları gerekse bizimle beraber olmak isteyen tüm kadınlara ve kadın direnişini destekleyen erkeklere kapımız açıktır.” dedi.

Sadece 2022 yılı Ocak ayında 26 kadın cinayeti olduğunu ve 28 kadının da şüpheli ölümünün gerçekleştiğine dikkat çeken Sakarya Kadın Platformu, Sakarya’da ise geçen hafta 2 kadının şüpheli ölümü sonrasında, kadına yönelik şiddet ve ölüm oranlarının azaltılmasına yönelik toplumun tüm kesimleriyle beraber hareket etmenin önemini vurguladı. 
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER