Başkan gündoğdu'dan “berat kandili” mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan gündoğdu'dan “berat kandili” mesajı

Bu mübarek gecenin manen temizlenmenin, vicdanen arınmanın fırsatı ve fazilet kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Gündoğdu şunları kaydetti:

Af, merhamet ve mağfiret gecesi olan Berat Kandilini idrak edecek olmanın bir kez daha mutluluğu içerisindeyiz. Milli ve manevi değerlerini her zaman ön planda tutan milletimizin gönlünde ayrı bir yeri olan kandil geceleri; insanları birbirlerine yaklaştıran, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı, ilahi rahmetin, bereketin zirveye ulaştığı, merhamet ve hayır duygularının artarak gönüllerin huzurla dolduğu önemli bir zaman dilimidir. Berat Kandili, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arındığımız, ilahi lütuf ve bereketlere eriştiğimiz müstesna zaman dilimlerinden birisidir. Berat’ın özünde günahlardan arınma, Yüce Allah’ın rahmetine ulaşma ve bağışlanma vardır. Yüce Allah’ın bağışlamasıyla günahlarımızdan arınmayı umduğumuz bu mübarek gece, aynı zamanda Kur’an ayı olan rahmet ve mağfiret mevsimi 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına yaklaştığımızı müjdelemektedir.  

İlahi af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması temennisiyle, tüm Sakaryalı hemşerilerimin, aziz milletimizin ve İslam âleminin mübarek Berat kandilini kutlar, sağlıklı, sıhhatli günler diler, bu sıkıntılı günlerimizden kurtuluşumuza ve hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER