SAMİB üyelerine "İş hukuku ve İşyeri uygulamaları" Eğitimi

SAMİB Üyelerine dönük olarak, “İş Hukuku ve İşyeri Uygulamaları” konulu Eğitim Programı Gerçekleştirildi.

SAMİB üyelerine "İş hukuku ve İşyeri uygulamaları" Eğitimi

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Üyelerine yönelik olarak düzenlenen   “ İş Hukuku ve İşyeri Uygulamaları ”  konulu eğitim , Eğitimci  Yusuf Kuru  tarafından, Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılışta yer alan SAMİB Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitime olan desteklerinden dolayı Adamaksan ve İmza İK Yönetimine ve  eğitim programına katılan tüm Üye firmaların temsilcilerine katılımlarından dolayı “teşekkür ederek , Eğitim İhtiyaç Analizi uyarınca kararlaştırılan eğitim faaliyetleri kapsamında eğitim çalışmalarının sürdürüleceğini ifade ettiler.

Verilen Eğitimde , İş Hukuku ve İş yerinde uygulamalarının  neler olduğu ,nasıl uygulandığı ve İşletmenin iş hukuku yasalarına uygunluk ve bu çerçevede olası hukuki sonuçlarına karşı nasıl önlem alacağı aktarıldı. Eğitim programının akışı içersinde ana konu başlıkları olarak aşağıda belirtilen hususlarda detaylı bilgiler verilmiştir.

    4857 sayılı iş kanunu
    İşveren ve işçi hakları
    Asıl işveren-işçi hakları
    İş akdi fesih çeşitleri
    Çalışma çeşitleri
    İhbar-kıdem tazminatı
    İhbar öneli ve iş arama izni nedir

    Resmi tatil
    Yıllık izin
    Fazla mesai
    Çalışma süreleri ve telafi çalışması
    İşyeri disiplin kuralları
    İhtarnamede izlenecek yol
    Yıllık izin uygulaması vb. diğer konular.

Soru ve cevaplar ile sonlandırılan eğitim sonunda yapılan “ Eğitim Faaliyeti Değerlendirmesinde” katılımcılar eğitimin kendileri ve temsil ettikleri şirket için çok faydalı olduğunu ifadeyle teşekkürlerini  ilettiler. 
 

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2019, 11:21
SIRADAKİ HABER