İnternet medyası yok sayılamaz!

Sakarya Medya Derneği Başkanı Mehmet Sağlam yerel medyada “ayrımcılık” oluşturan konu hakkında açıklama yaptı ve Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a da, hassasiyetinden dolayı teşekkür etti. 

İnternet medyası yok sayılamaz!

Yerel Medyada ayrımcılığa sebep olan konu: Sakarya Valiliği, koronavirüs tedbirleri konusunda Sakaryalılara 'aşı olun' çağrısı yaptığı bir reklam çalışması oluşturmuş ve bu çalışma, sadece şehirdeki 7 yerel gazete tarafından yayınlanmış,  Valilik tarafından oluşturulan reklam bütçesi, eşit ve adaletli bir şekilde paylaşım yapılmamıştı. 

Başkan Sağlam Yerel Medyada ayrımcılığa sebep olan olayla ilgili: “Gelişen dijital dünyada internet Medyasını yok saymak, geçmiş dönemde matbaa ya karşı olmakla eşdeğer bir yaklaşım olsa gerek. Reklam verilen yazılı yerel basının bile internet yayıncılığına döndüğü günümüz dünyasında, Valilik tarafından ayrışmaya tabi tutulması asla kabul edilemez bir yaklaşımdır.

Sayın Valimizin yapılan bu ayrıştırmaya acil müdahale edip “Bizim için tüm mecralardaki medya kuruluşları kıymetlidir”  açıklaması bir nebzede olsa gönlümüzü hoş etmiştir. Sayın Valimizin Sözüne itimat eder, Adaletin sağlanmasını ise ivedilikle bekleriz.” dedi 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER