EKONOMİ

Şirketlerin En Önemli Hamlesi Finansal Dijitalleşme olmalı

2024 Finansal Yurtdışı Pazar Analizi Paneli Sakarya’da gerçekleşti. Panelde söz alan Ödüyo Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erman Yapıcı, 2024’ün stratejik bir finansal yol haritası belirleme ve uygulama açısından kritik bir dönem olacağını ve 2024’te şirketlerin yapması gereken en önemli hamlenin finansal dijitalleşme olduğunu açıkladı.

2024 Finansal Yurtdışı Pazar Analizi Paneli, Ödüyo ve Harmony ERP’nin katkılarıyla Sakarya MÜSİAD’da gerçekleşti. Yoğun ilgi gören panelde, 2024 yılında şirketlerin finans departmanlarında nasıl bir yönetim ve yenilenme içinde olmaları gerektiği hakkında önemli bilgiler paylaşıldı.

Panelde söz alan Ödüyo Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erman Yapıcı, finans departmanlarındaki dijitalleşmenin yollarını ve faydalarını katılımcılara aktardı. 2024 yılının şirketlerin pandemi ve ekonomik kriz sonrası iyileşme sürecinde finansal başarıya ulaşılmasında kilit rol oynayacağını belirten Yapıcı, “2024 stratejik bir finansal yol haritası belirleme ve uygulama açısından kritik bir dönem olacak. Dijital dönüşüm, şeffaflık ve maliyet etkinliği konularında 2024’te şirketlerin yapmaları gereken en önemli hamlenin dijitalleşme olmalı.” dedi.

İşletmelerin dijitalleşmeye ayak uydurmaları gerektiğinin altını çizen Yapıcı, “Dijitalleşme, şirketlerde personel üzerindeki gereksiz iş yükünü azaltılarak, hem finans departmanlarındaki hantal yapıların önüne geçecek, hem de verilerin doğru ve hızlı şekilde sistemde işlenmesini sağlayacaktır. Hızın önem arz ettiği bu süreçte, hatasız bir finans süreci, doğru datayı, doğru analizi beraberinde getirecektir. Doğru analiz, şirket geleceği için doğru kararların alınması için olmazsa olmazıdır. İyi bir final için iyi bir ilk adım atılması gerekiyor. Günümüz için bu yol dijitalleşmekten geçiyor. Şirketlerin finans departmanlarındaki dijitalleşme süreçlerinde, Ödüyo olarak bizler, gerek Açık Bankacılık ve gerekse E-Tahsilat hizmetlerimizle, komple bir hizmet bütünlüğü sağlayarak, güvenli, hızlı ve dinamik yapımızla,  şirketlerin dönüşüm süreçlerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Türkiye’de 4 bine yaklaşan işletme gibi, Sakarya’da da çağın gerektirdiği şekilde, kendisini revize edecek şirketlerle ya da yeni kurulacak birçok işletmeyle finans departmanlarını dijitalleşme yolunda güçlü bir işbirliği içinde olmak istiyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın