Kocaali’ye Madalya Yağdı

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi hazırlıklarını aralıksız sürdüren Kocaali Güreş Kulübü ilk sınavına Kocaali’de çıktı.

Kocaali’ye Madalya Yağdı
Korganlılar Derneği tarafından organize edilen yağlı güreş turnuvasına dört sporcu ile katılan kuzeyli güreşçiler ilçeye, biri altın olmak üzere toplam üç madalya ile döndü.

4 güreşçiden üç madalya
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi hazırlıklarına, Antrenör Aziz Erdoğan yönetiminde aralıksız devam eden Kocaali Güreş Kulübü, ilk sınavına Kocaeli’de çıktı. Kocaeli Başiskele Belediyesi ve Korganlılar Derneği’nin ortaklaşa olarak bu yıl beşinci kez düzenlediği yağlı güreş organizasyonuna dört sporcu ile katılan Kuzeyin devleri bir altın, bir gümüş ve bir bronz madalya ile ilçeye döndü. Yurt genelinden çok sayıda güreş kulübünün yanı sıra ferdi mücadeleye çıkan toplam 256 sporcunun katıldığı yağlı güreş turnuvasından madalyalarda dönen Aziz Hoca’nın talebeleri Kırkıpınar öncesi rakiplerine mesaj gönderdi.

Gruplarında estiler
Başiskele Belediyesi Karadenizliler Mahallesi’nde düzenlenen turnuvada Ayakboyu kategorisi 16 yaş grubu mücadelelerinde medyana çıkan Kocaali Güreş Kulübü sporcusu Onurcan Alemdar üst üste 6 müsabakasını kazanarak grubunda turnuva şampiyonu oldu ve Kocaali’ye altın madalya kazandırdı. Kocaali’ye diğer iki madalya ise Deste Küçükboy kategorisinde meydana çıkan Rahmi Balcıoğlu ve Osman Hazar’dan geldi. 18 yaş grubunda mücadele eden Rahmi Balcıoğlu üst üste 5 maç kazanarak grubunda Turnuva ikincisi oldu ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Aynı yaş grubunda mücadele eden Osman Hazar ise üstü üste dört müsabakasını kazanarak turnuva üçüncüsü oldu ve Kocaali Güreş Kulübü’nün başarısına bir bronz madalya daha ekledi. Deste Küçükboy kategorisi 18 yaş gurubunda mücadele eden Ali Sungur ise üst üste 3 karşılaşmasını kazandı. Dördüncü karşılaşmasında rakibine az farkla mağlup olan Sungur, turnuvaya çeyrek finalde veda etti.

Daha büyük başarı
Gazetemize turnuva dönüşü açıklamalarda bulunan tecrübeli Antrenör Aziz Erdoğan, Kırkpınar Yağlı Güreşleri için madalyadan başka bir şey düşünmediklerini söyledi. Hazırlıklara aylar öncesinden başladıklarını vurgulayan Erdoğan “Sporcularımızla aralıksız çalışıyoruz. Ve uzun süren çalışmalarımızın meyvelerini alıyoruz. 4 sporcu ile katıldığımız turnuvadan üç madalya ile döndük. Gençlerimize güveniyoruz. Hedefimizde Kırkpınar’dan madalya ile dönmek var. Buna inanıyoruz. Kardeşlerimi tebrik ediyorum. Kendilerinden ilçemiz adına daha büyük başarılara imza atmalarını bekliyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER