TEKNOLOJİ

Teknofest’ten Sakarya Üniversitesine Birincilik Ödülü

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Fikir ile Gelecek Öğrenci Topluluğu,  2023 TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Gıda ve Tarım kategorisinde birincilik elde etti.

2017 yılından bu yana ilk olarak Sakarya Üniversitesinde ve ardından dernek olarak Sakarya’da faaliyet gösteren gençlik girişimi Fikir ile Gelecek’in bünyesindeki Sakarya Üniversitesi öğrencilerinden oluşan FiG-Pack proje ekibi, TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Gıda ve Tarım kategorisinin birincisi oldu.

FiG-Pack proje ekibi TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında 572 proje takımı arasından kendi tematik alanında birinci olarak Sakarya Üniversitesini ve Sakarya şehrini İstanbul’da düzenlenen finallerde temsil etti.

Ayakları yerden kesen festival olarak bilinen Roketten Sualtı Sistemlerine, Yapay Zekâdan Otonom Sistemlerine kadar 39 farklı kategoride ortaöğretim ve lisans öğrencileri başta olmak üzere her yaşta gencin teknoloji ile buluşmasını sağlayan TEKNOFEST yarışmalarının yedincisi bu sene İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşti

Bir yanıt yazın