Turizm Haftasını Turistik Olmayan Bölgede Kutladık

15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısı ile Karasu Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin girişimleri ile Kocaali Turizm Kültür Derneği ve Karasu Turizm Kültür Derneği’nin ortaklaşa düzenlenen etkinlik yüzlerce öğrenciyi, günümüzde turizm bölgesi olarak hiçbir değeri bulunmayan Maden Deresi’nde bir araya getirdi.

Turizm Haftasını Turistik Olmayan Bölgede Kutladık
Akpınar Köyü’nün bir türlü turizm alanı kapsamına aldıramadığımız Maden Deresi Mevkiinde düzenlenen program, folklor ekiplerinin de gösterileri ile renkli görüntülere sahne oldu.

Yüzlerce öğrenci katıldı
Karasu Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin girişimleri, Kocaali Turizm Kültür Derneği ve Karasu Turizm Kültür Derneği’nin destekleriyle ortaklaşa düzenlenen 15-22 Nisan Turizm Haftası etkinliği Karasu ve Kocaali’den yüzlerce öğrenciyi Maden Deresi’nde bir araya getirdi. Programa Karasu Meslek Yüksek Okulu, Karasu Kız Meslek Lisesi ve Kocaali Çok Programlı Lisesi öğrencileri katıldı. Cumartesi günü saat 11.00’da tüm ekiplerin bölgeye ulaşmasının ardından traking ile başlayan programda 14.00’da dönüşlerin tamamlanmasıyla yemek molası verildi. Yemek molasının ardından folklor ekiplerinin gösterileri ile devam eden etkinlik akşam saatlerine kadar sürdü.

Gösteriler hayran bıraktı
Öğrenci gösterilerinin yer aldığı programın ikinci bölümü Darıçayırı Şehit Oktay Demirci İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibinin gösterileri ile başladı. Asi Trabzon oyunu ile sahne alan öğrencilerin gösterileri büyük beğeni topladı. İkinci sırada sahne alan Karasu Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri ise Artvin oyunu ise izleyenleri hayran bıraktı. Karasu Melek Yüksek Okulu öğrencilerinden Elif Erdoğan, Gamze Kaya ile Tolga Mengi ve Şenol Erdoğan’ın gitar eşliğinde söyledikleri şarkılar programa renk kattı. Ardından Karasu Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin hazırladıkları kolbastı gösterisi ise davetlileri coşturdu.

Derneklerin birinci görevi
Programın ardından açıklama yapan Kocaali Turizm Kültür Derneği Başkanı Hasan Çolak emeği geçenlere teşekkür etti. Maden Deresi’nin bölgede turizm adına büyük önem taşıdığını belirten Çolak “İlçelerimizin ortak değeri olan Maden Deresi bölgemiz turizmi adına büyük önem taşımaktadır. Buranın sürekli canlı tutulması, insanlarımıza tanıtılması ve doğa harikası olan Maden Deresi’nin ilçelerimize katkı sağlaması ise biz turizm derneklerinin en önemli görevlerinden biridir. Gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonda desteklerinden dolayı başta Kocaali Kaymakamı Necmi Akman olmak üzere, Kocaali Belediyesi’ne, gösterileri ile bizlere güzel bir gün yaşatan halk oyunları ekiplerimize ve katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. Karasu Turizm Kültür Derneği Başkanı Erdem Bal ise birlikteliğin önemine değinerek girişimci öğrencilere teşekkür etti. Bal “Öğrencilerimizin Turizm Haftası nedeni ile hazırlamış oldukları gezi programını Kocaali Turizm Kültür Derneği’nin de katkıları ile gerçekleştirerek yüzlerce öğrencimize doğa ile iç içe bir gün yaşatmış olmanın sevinicini yaşıyoruz. Başta Kız Meslek Lisesi’nin girişimci öğrencileri olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 21:05
SIRADAKİ HABER