ASAYİŞ

22 – 24 Nisan 2024 Sakarya İl Emniyet Asayiş Raporu

İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 22-23-24 Nisan 2024 tarihlerinde meydana gelen ve sonucu alınan diğer olaylar aşağıya çıkartılmıştır. Kamuoyuna duyurulur.

Birimi   :SAKARYA – ADAPAZARI – Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi    :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti   : 22.04.2024 Günü Ozanlar Mahallesi D. Caddesi Erkek Öğrenci Yurdu önünde A.V.’ın sevk ve idaresindeki 54***** plakalı araç ile İ. E.’in sevk ve idaresindeki 54***** plakalı dolmuş taksiye arkadan çarpması ile meydana gelen yaralamalı kazada gerekli tahkikata başlanmıştır.

Birimi  :SAKARYA – ADAPAZARI – Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi   :KAYIP EŞYA
Olay Özeti    : M. A. B. isimli şahıs, babası B. B. üzerine ruhsatlı Standard Arms Co. marka 138439 seri numaralı silah, B. B.’nın vefat etmesinden sonra kaybolduğunu beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi     :SAKARYA – ADAPAZARI – Yenikent Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi  :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti   :22.04.2024 Günü sürücüsü M. Y. olan 54**** plakalı araç ile aynı güzergahta seyir eden sürücüsü İ. Ç. olan 06***** plakalı aracın kavşakta kaza yaptıkları, 54***** plakalı araçta T. Y. ve R. Y.’ ın yolcu olarak bulunduğu, kaza sonucunda R. Y. ve İ. Ç.’ ın Yenikent Devlet Hastanesi’ ne intikal ettirildikleri ancak hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenilmiş olup gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi   :SAKARYA – ADAPAZARI – Yenikent Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi   :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti  : 22.04.2024 Günü G. A. isimli şahıs, kullanmış olduğu 54***** plaka sayılı motosikletiyle seyir halindeyken motosikletinin dengesini kaybederek kaza yapmış hafif şekilde yaralanmış tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi   :SAKARYA – SERDİVAN – Serdivan Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti    : 22.04.2024 Günü Sakarya Üniversitesi içi kampüs yolu üzerinde sürücülüğünü S. Y. P. isimli şahsın yaptığı 34 ****** plaka sayılı araç, yaya geçidi üzerinde yaya olarak karşıya geçen M. K. isimli şahsa çarpması sonucu meydana gelen kazada M. K. hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi    :SAKARYA – SERDİVAN – Serdivan Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti    : 22.04.2024 Günü sürücülüğünü N.T.isimli şahsın yaptığı 54****** plakalı araca arkadan gelen motosiklet sürücüsünün çarpması sonucu motosiklet sürücüsü hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış olup, tahkikata başlanmıştır. 

Birimi   :SAKARYA – AKYAZI – Atatürk Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi    :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti     :  F. G. isimli şahıs, 21.04.2024 günü R. Güzellik Merkezine Lazer Epilasyon için gittiğini, burada yapılan işlemde vucüdunun çoğu yerinde kızarıklıklar oluştuğunu, doktorla görüştüğünde bu kızarıklıkların iz bırakabileceğini söylemesi üzerine şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi   :SAKARYA – AKYAZI – Atatürk Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi   :KAYIP EŞYA
Olay Özeti   : 22.04.2024 Günü E. A. isimli şahıs, kendisine ait çantasında bulunan cüzdan içinden 6 adet çeyrek altın, 2 adet 22 ayar yarım altın, 25 gram bilezik ve 8.5 gram 2 adet çocuk bileziğini kaybettiğini, nerede ve ne zaman kaybettiğini bilmediğini son olarak yaklaşık 2 ay önce çantada olduğunu hatırladığını, beyan etmiş tahkikata başlanmıştır.

Birimi   :SAKARYA – FERİZLİ – Ferizli Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi   :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti   : 19.04.2024 Günü E. U. isimli şahsın kontrolünde bulunan 54****** plaka sayılı araç ile seyir halindeyken önüne köpek çıkması sonucu direksiyon hakimiyetini kaybedip, yol kenarındaki tarlaya yuvarlanarak yaralanmış tahkikata başlanmıştır.

Birimi   :SAKARYA – GEYVE – Geyve Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti   : 21.04.2024 Günü A. T. isimli çocuk şahıs, bisikleti ile bahse konu yerde seyir halinde iken N. D. isimli şahsın sevk ve idaresindeki aracın çarpması sonucu yaralamalı trafik kazası meydana gelmiş, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi   :SAKARYA – HENDEK – Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi    :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti    : 21.04.2024 Günü B. İ. isimli şahsı, M. E. İ.’nun öz oğlu olduğunu, oğlunun saat 13.50 sıralarında dersaneye gitmek için bisikletiyle evden ayrıldığını, akşam evine gelmediğini telefonunun yanında olmadığını, oğlunun bulunması halinde tarafına bilgi verilmesini, beyan etmiş tahkikata başlanılmıştır..

Birimi     :SAKARYA – KARASU – Karasu Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi     :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti   : 22/04/2024 Günü N. K. isimli şahıs tek taraflı yaralamalı trafik kazası yaptığı, şahsın hayati tehlikesi olmadığı bilgisi edinilmiş tahkikata başlanılmıştır.

Birimi    :SAKARYA – PAMUKOVA – Pamukova Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi   :KAYIP EŞYA
Olay Özeti   : 22.04.2024 günü A. A. isimli şahıs vefat eden babası S. S.’un üzerine kayıtlı SİMSON markalı  tüfeğini kaybettiği beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.  

Birimi   :SAKARYA – SAPANCA – Sapanca Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi    :DİĞER KAZALAR
Olay Özeti    : 21.04.2024 Günü Anadolu Otoyolu İstanbul istikameti Sapanca gişelerden 1,5 km sonra bir aracın kaza yaparak sol şeritte durduğu ihbarı üzerine belirtilen adrese intikal edilmiş, A. Y. isimli şahsın kullanmış olduğu 16***** plakalı aracın sol şeritte olduğu, şahsın sağlık görevlilerince tedbiren sevkinin yapıldığı görülmüş, araçta başka bir şahsın olmadığı anlaşılmış, konuyla ilgili tahkikata başlanılmıştır.       

Birimi     :SAKARYA – ADAPAZARI
Olay Adi    :KAYIP EŞYA
Olay Özeti     : Polis Merkezine intikal eden olayda F.S.(E.1982) isimli şahıs 23.04.2024 günü saat 19:00 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi Uzun Çarşıda yaya olarak yürüdüğünü, saat 19:30 sıralarında cüzdanının üzerinde olmadığını, ne zaman nerede tam olarak kaybettiğini bilmediğini, kimseden davacı ve şikâyetçi olmadığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanmıştır. 

Birimi     :SAKARYA – ADAPAZARI
Olay Adi    :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti    : 23.04.2024 günü Karakamış Mah.Sebahattin Zaim Bulvarı üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 54 E ** plaka sayılı araç sürücüsü Şüpheli A.K.(E.1967) isimli şahsın 1.45 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi     :SAKARYA – ARİFİYE 
Olay Adi  :DİĞER KAZALAR
Olay Özeti   : 22.04.2024 günü Fatih Mah. Kartal Sokak sayılı adreste A.Ö.(E.2022) isimli yaşı küçük şahsın yaklaşık 2,5 metre yükseklikteki ikamet balkonundan düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı bildirilmiş, tahkikata başlanmıştır.

Birimi    :SAKARYA – AKYAZI
Olay Adi  :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti   :  23.04.2024 günü yapılan yol uygulamasında durdurulan 54 TK ** plaka numaralı araç sürücüsü İ.B.(E.1969)’un yapılan alkol kontrolünde 1.55 promil alköllü olarak araç kullandığı tespit edilmiş, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi   :SAKARYA – TARAKLI – Taraklı Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi    :DİĞER KAZALAR
Olay Özeti  : 22.04.2024 günü S. Ç. isimli şahsın evde balkonda oynarken yaklaşık 1.5 metrelik yükseklikten düşmesi sonucu burnundan kan aktığı ve 112 marifetiyle hastaneye getirildiği, ilk müdahalenin yapıldıktan sonra ileri tetkik ve tedavi için SEAH sevk edildiği, hayati tehlikesinin olmadığı bilgisi alınmış, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi     :SAKARYA – PAMUKOVA – Pamukova Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi  :İŞ KAZASI
Olay Özeti   : 24.04.2024 Günü M. K. isimli şahıs, Türk Telekom isimli işyerinde saha çalışanı olarak çalıştığı, 23.04.2024 günü Elperek Mahallesi ….. sokak üzerinde bulunan numarasını hatırlamadığı bir binanın arızasını gidermeye çalıştığı sırada düştüğünü beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi    :SAKARYA – KOCAALİ – Kocaali Şehit Tufan Kansuva Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi  :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti    : 22.04.2024 Günü S. E. isimli şahıs, 54 BZ*** plaka sayılı motosikleti ile arkasında yolcu olarak bulunan kayınpederi A. Ç. ile karşıyaka caddesi üzerinde seyir halindeyken yoldaki mıcırlar yüzünden motosikletin kaydığını ve motosikletten birlikte düştüklerini, A. Ç.’in şikayetinin olmadığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanmıştır.

Birimi   :SAKARYA – KARASU – Karasu Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi  :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti    : 21/04/2024 günü İncilli Mahallesi K. Caddesi üzerinde motosiklet ile bir aracın kaza yaptığını anonsu üzerine görevli ekipler yönlendirilmiş, şahıslarla yapılan görüşmede herhangi bir şikayetlerinin olmadıklarını beyan etmeleri üzerine konu günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısına aktarılarak alınan talimat doğrultusunda tahkikat başlatılmış,

Birimi    :SAKARYA – GEYVE – Geyve Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi    :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti      : 24.04.2024 Günü G. İ. isimli şahıs, oğlu olan H. İ.’in Geyve Açık Cezaevinden tahliye olduğunu, ardından eve gelmediğini ve kendisine hiçbir şekilde ulaşamadığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

Birimi     :SAKARYA – FERİZLİ – Ferizli Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi     :İŞ KAZASI
Olay Özeti     : 24.04.2024 günü Ferizli OSB’de bulunan işyerinde meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili E. T. isimli şahıs olayın kendi dikkatsizliği sonucunda meydana geldiğini, şikayetçi olmadığını beyan etmesi üzerine, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi    :SAKARYA – FERİZLİ – Ferizli Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi    :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti    : 24.04.2024 günü İ. H. isimli şahıs kızı olan B. H. isimli şahsın kayıp olduğunu kızının hayatından endişe ettiğini ve bulunmasını istediğini beyan etmesi üzerine konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi     :SAKARYA – AKYAZI – Atatürk Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi   :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti     : 24.04.2024 Günü F. B. isimli şahıs, kızı A. H. B. isimli şahsın 22.04.2024 günü saat:12.00 sıralarında evden arkadaşlarıyla buluşacağını söyleyerek ayrıldığını ve bir daha eve gelmediğini, Whatsaaptan kendisini aradığını ve durumunun iyi olduğunu eve gelmek istemediğini söylediğini beyan etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.  

Birimi    :SAKARYA – AKYAZI – Atatürk Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi   :KAYIP EŞYA
Olay Özeti    :  24/04/2024 günü F. B. isimli şahıs, kendisine ait Avusturya Devletine ait pasaportunu kaybettiğini beyan ederek müracaatta bulunmuş olup, tahkikata başlanılmıştır.

Birimi     :SAKARYA – SERDİVAN – Serdivan Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi   :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti   : 17.04.2024 günü Kemalpaşa Mah. Ü. Caddesi üzerinde L. S. isimli şahsın sevk ve idrasinde bulunan 54 AGT*** plaka sayılı motosikleti ile park halinde bulunan 54 DZ*** plaka sayılı araca arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada bilincini kaybederek Sadıka Sabancı Devlek Hastanesine kaldırıldığı bildirilmiş, tahkikata başlanılmıştır.

Bir yanıt yazın