GÜNCEL

Başkan Osman Çelik’ten 23 Nisan Mesajı

Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 104. kuruluş yıl dönümünde, tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başkan Çelik, “23 Nisan 1920, milli iradeyi her türlü gücün üstünde tutan milletimiz için, milli iradenin dışında ve üstünde hiçbir gücün, hiçbir yönetimin, hiçbir vesayetin tanınmayacağının ve tam bağımsızlık yolunda ilerleyişimizin ilanıdır.

Tüm Dünya Çocuklarına Parlak Yarınlar Hazırlayacağız

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel örneğidir. Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. En büyük arzumuz, tüm dünya çocuklarına ve gençlerine parlak yarınlar hazırlayabilmektir, bunun için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Çocuk Şenliğine Davet

Başkan Çelik, kuruluşundan bu yana Türkiye Büyük Milleti Meclisi çatısı altında ülkeye hizmet etmiş tüm milletvekillerine şükranlarını sunarak, “İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Tüm dünya çocuklarının, bu müstesna bayramını canı gönülden tebrik ediyorum. Bu vesileyle tüm çocuklarımızı ve ailelerini, 23 Nisan Salı Günü Serdivan AVM ve Cadde 54 arasındaki alanda gerçekleştireceğimiz ücretsiz çocuk şenliğine davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın