GÜNCEL

Büyükşehir bayramda nöbetçi birimleriyle hizmette olacak

Büyükşehir Belediyesi, turizm ve tatil bölgeleri ile şehrin dört bir yanında binlerce misafiri ağırlayacak olan Sakarya’da Kurban Bayramı tatilinin sorunsuz ve huzurla geçmesi için nöbetçi birimleriyle görevde olacak.

Sakaryalıların Kurban Bayramı’nı rahat bir şekilde geçirebilmeleri için gerekli tedbirleri alan Büyükşehir Belediyesi, bayram süresince nöbetçi birimleriyle hizmet sunacak.

Huzurlu bir bayram için

Yeşili, doğası, doğal kaynakları ve Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal donatı alanlarıyla bayram tatilinin göz bebeği olacak Sakarya’da huzurun teminatı nöbetçi birimleriyle tüm planlamalarını yapan Büyükşehir olacak.

Ücretsiz ulaşım

16 ilçede 944 mezarlık bayrama hazır hale getirilirken, Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları 4 günlük bayram süresince ücretsiz hizmet sunacak. Kurban Bayramı arifesinde ise vatandaşlar mezarlıklara ücretsiz taşınacak.

Nöbetçi birimler

Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli alanlarında hizmet sunacak nöbetçi birimler vatandaşların bayram süresince sıkıntı yaşamamaları için görevde olacak.

Vatandaşlar Alo 153 Çözüm Masasını arayarak 7/24 isteklerini ve şikâyetlerini bildirebilecek. Cenaze hizmetleri için Alo Cenaze 188 numaralı telefonu, içme suyu ve kanalizasyon ilgili sorunlar için ise Alo Su Arıza 185 iletişim hattı bayram boyunca vatandaşların çağrılarına yanıt verecek.

Tüm işletmeler ve tesisler açık olacak

Şehir genelindeki tüm belediye işletmesindeki tesisler de tam kadroyla açık olacak. Veterinerlik Şube Müdürlüğüne bağlı bakımevinde sokak hayvanları için nöbetçi veteriner hekimler bulunacak.

Vatandaşlar Ulaşım Dairesi ile ilgili Hareket Amirliği’nin 277 54 23 numaralı telefonu üzerinden dilek ve isteklerini iletebilecek. Yangın ihbarları için ise Büyükşehir İtfaiyesi nöbetçi ekipleriyle teyakkuzda olacak.

Bir yanıt yazın