GÜNCEL

Ferizli’de Arefe Günü maneviyatla buluştu

Ferizli Belediyesi ve Ferizli Müftülüğü tarafından düzenlenen geleneksel Arefe Günü Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua programı, Ferizli Merkez Mezarlığında yoğun katılımla gerçekleşti. Program, Ferizli Belediyesi ve Ferizli Müftülüğünün sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlandı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren mezarlığa akın eden vatandaşlar, vefat eden yakınlarını anmak için bir araya geldi. Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde manevi bir ortam oluşurken, kabir ziyaretleri de gerçekleştirildi.

Ferizli Belediye Başkanı Mehmet Ata, programa katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederek, yarın idrak edilecek Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

Başkan Ata: “Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve ilahi esintiler için ilçe müftümüze ve kıymetli hocalarıma teşekkür ediyorum. Yarın hep birlikte bayramı idrak edeceğiz. Rabbim tuttuğunuz oruçlarınızı kabul etsin inşallah. Hep birlikte sağlık ve sıhhatle kutladığımız nice bayramlara erişmeyi Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum, hayırlı bayramlar dilerim” dedi.

Kaymakam Hasan Balcı da gelenek ve göreneklerimizde bayramların mezarlık ziyaretleri ile başladığını hatırlatarak şunları söyledi:

Kaymakam Balcı: “Öncelikle bu güzel, duygulu ve anlamlı organizasyon için belediyemize ve müftülüğümüze teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak yapmış olduğunuz kabir ziyaretlerinizi kabul etsin, bayramınız mübarek olsun. Hepinize hayırlı bayramlar, sağlık ve afiyetler diliyorum. Aziz milletimizin ve Âlemi İslam’ın Ramazan Bayramı kutlu olsun.”

Ferizli Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı da programa verdiği destek için Ferizli Belediye Başkanı Mehmet Ata’ya, hiçbir programda kendilerini yalnız bırakmayan Kaymakam Hasan Balcı’ya ve dua programına yoğun ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

Yazıcı’nın duasının ardından program sona erdi.

Bir yanıt yazın