GÜNDEMGÜNCEL

Ferizli’de Geleneksel Arefe Günü duaları yapıldı

Ferizli Belediyesi ve Ferizli Müftülüğü organizasyonuyla düzenlenen geleneksel arefe günü etkinliği Ferizli Merkez Mezarlığında gerçekleştirildi. Program Ferizli Belediyesi ve Ferizli Müftülüğü sosyal medya sayfalarından canlı olarak da yayınlandı.

Ferizli’de Ramazan ve Kurban Bayramlarında geleneksel hale gelen Arefe Günü Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua programı, Ferizli Merkez Mezarlığında gerçekleştirildi. Ferizli Belediyesi ve Ferizli Müftülüğü sosyal medya hesaplarından yapılan duyurunun ardından vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren çocuklarının ellerinden tutarak mezarlıklara akın etti. Geleneksel dua programı ile yakınlarının başında dua eden vatandaşlar, bir yandan da yakınlarının kabirlerini düzenleyip çiçek dikti.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua için Ferizli Müftüsü ve hocalara teşekkür eden Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.  

Geleneksel dua programının Bayram arifelerinde toplanıp ahirete irtihal eden yakınlarımızı yad etmek ve yeni nesillere, çocuklarımıza kabir ziyaretinin manevi hazzını nakşetmek bakımından çok büyük anlam ifade ettiğine dikkat çeken Başkan Gündoğdu, “öncelikle hocalarımıza ve ilçe müftümüze bu güzel Kuran-ı Kerim Tilaveti ve ilahi esintiler için teşekkür ediyorum. Recep şaban ve on bir ayın sultanı Ramazan derken Yarın Allah nasip ederse bayramı hep birlikte idrak edeceğiz. Rabbim oruçlarımızı, taat ve ibadetlerimizi kabul etsin inşallah. Bu vesile ile siz kıymetli hemşerilerimiz başta olmak üzere, Sakarya’mızın, ülkemizin ve tüm İslam coğrafyasının mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Hep birlikte sağlık ve sıhhatle kutladığımız nice bayramlara erişmeyi Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozdurtmasın. Hepinizi selamlıyor, hayırlı bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Gelenek ve göreneklerimizde bayramların mezarlık ziyaretleriyle başladığını hatırlatan Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı ise, “öncelikle bu güzel, duygulu ve anlamlı organizasyon için belediyemize ve müftülüğümüze teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak yapmış olduğunuz kabir ziyaretlerinizi kabul etsin, bayramınız mübarek ve kutlu olsun. Hepinize hayırlı bayramlar, sağlık ve afiyetler diliyorum. Aziz milletimizin ve Âlemi İslam’ın Ramazan Bayramı kutlu olsun.” şeklinde konuştu.

Ferizli Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı ise programa verdiği destek için Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’ya, hiçbir programda kendilerini yalnız bırakmayan Kaymakam Hasan Balcı’ya ve dua programına yoğun ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti.  

Ferizli Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı’nın duasının ardından etkinlik sona erdi. 

Bir yanıt yazın