GÜNCEL

Geleneksel Fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı

Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen “Güzellikleriyle Adapazarı” konulu fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu iş birliği ile düzenlenen geleneksel fotoğraf yarışmasında en iyi 3 fotoğraf seçici kurul tarafından ödüle layık görüldü. Başkan Işıksu, “Adapazarı’mızı çok seviyoruz. Yarışmamıza katılan tüm sanatseverleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

17 Şehirden Katılım Sağlandı

Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen geleneksel fotoğraf yarışmasına Sakarya, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara, İzmir, Düzce, Trabzon, Tokat, Mersin, Konya, Kahramanmaraş, Eskişehir, Bolu, Bilecik, Bartın ve Aydın olmak üzere 17 ilden 143 yarışmacı 680 adet fotoğrafla katıldı.

Güzellikleriyle Adapazarı’nı Anlattılar

Seçici kurul tarafından 26 Şubat 2024 günü yapılan jüri toplantısı neticesinde Abdurrahman Çetin birinciliği elde ederken, Serkan Özkan ikincilik, Hasan Zer ise üçüncülük ödülüne layık görüldü. Yarışmada Adapazarı ilçe sınırları içindeki yaşam görüntülerinden oluşan; her türlü kültürel etkinlik, tören, mimari değerler, yemek, alışveriş, imalat, el işleri ve el emeğinden oluşan görseller değerlendirildi. Yarışma sonucunda 3 farklı fotoğraf da mansiyon ödülüne layık görülürken 30 fotoğraf sergilenmeye hak kazandı.

Mansiyon ve Sergileme

Emir Tetik, Eren Erenbilge ve Mehmet Subaşı’nın mansiyon ödüllerine layık görüldüğü yarışmada Abdurrahman Çetin, Ahmet Turan Kural (2 fotoğraf), Alev Ünal, Bahar Saner,        Cengizhan Türkoğlu (2 fotoğraf), Deniz Kalaycı, Eren Erenbilge, Gürsel Egemen Ergin, Hakkı Akova, Hasan İçel (2 fotoğraf),  Hasan Zer, Hidayet Okutan (2 fotoğraf), Hüseyin Can, İlhan Bayrak, Mehmet Subaşı, Mustafa Yiğit, Onur Orhan, Orhan Akça, Orhan Bektaş (2 fotoğraf), Sebahattin Özveren, Serkan Özkan (2 fotoğraf), Tayip Başak, Uğur Çimen, Volkan Karagülleoğlu sergileme ödülüne layık görüldü.

Başkan Işıksu’dan Tebrik

Fotoğraf yarışmasına katılan isimleri tebrik eden Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Adapazar’mızı çok seviyoruz. Kültür ve medeniyet tasavvuruna sahip çıkan, bu değerleri koruyup gelecek kuşaklara taşıyan projeler yürütmek anlayışıyla 2019-2024 çalışma dönemimizde, AKS-Adapazarı Kültür Sanat çalışmalarını artırarak şehir insanının kültür sanat programları ile tiyatro, sergi, konser, konferans, söyleşi vb. tüm programlara kolay ulaşabilmesini ve faydalanmasını sağladık. Geleneksel olarak düzenlediğimiz ulusal fotoğraf yarışmamıza katılan tüm sanatseverleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ödül ve Sergilemeye Hak Kazanan İsimler ise şöyle:

DerecesiAdı SoyadıEser Adı
Yarışma BirincisiAbdurrahman ÇetinKent Park
Yarışma İkincisiSerkan ÖzkanPoyrazlar
Yarışma ÜçüncüsüHasan ZerHedef
MansiyonEmir EtikÇizgiler ve An
MansiyonEren ErenbilgeSakarya Köprüsü
MansiyonMehmet SubaşıSüpürge imalatı
SergilemeAbdurrahman ÇetinBisiklet
SergilemeAhmet Turan KuralOrhan Camii, Yağmur Sonrası
SergilemeAlev ÜnalTozlu Camii
SergilemeBahar SanerSessizlik
SergilemeCengizhan TürkoğluŞeyh Edebali Camii, Harman Zamanı
SergilemeDeniz KalaycıNesilden Nesile
SergilemeEren ErenbilgeKentparkta kış
SergilemeGürsel Egemen ErginOrhan Camii
SergilemeHakkı AkovaRenklerim
SergilemeHasan ZerTatangaların Yuvası,
SergilemeHasan İçelNehir ve Off Road, Saatçi
SergilemeHidayet OkutanFırtına Öncesi, Dost
SergilemeHüseyin CanAdapazarı’nda Kış
Sergilemeİlhan BayrakKestane
SergilemeMehmet SubaşıLahana Hasadı
SergilemeMustafa YiğitŞeyh Edebali Camii
SergilemeOnur OrhanAdapazarı’nda bir gün
SergilemeOrhan BektaşOfis Sanat Merkezi, Taşkısığı Gölü
SergilemeOrhan AkçaAdapazarı’nda Spor
SergilemeSebahattin ÖzverenGar
SergilemeSerkan ÖzkanSüpürgelik, Uzunçarşı Müzede Bir Gece
SergilemeTayip BaşakTers Ev
SergilemeUğur ÇimenÜçgen
SergilemeVolkan KaragülleoğluGezgenler

Bir yanıt yazın