GÜNCEL

Karne hediyeleri Yusuf Alemdar’dan: “Sizler yarınların parlayan neslisiniz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan Neyyir Hanım İlk ve Orta Okulu’nda karne törenine katılarak miniklerin heyecanını paylaştı. Başkan Alemdar, “Siz yarınlarımızın parlayan nesli, geleceğimizin teminatsınız. Başarılarınız hem Sakarya’nın hem de ülkemizin istikbali olacak. Tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” dedi. Alemdar ayrıca başarı elde eden öğrencilere tatil hediyesi olarak dergi, kitap ve bisiklet hediye etti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi yıl sonu karne törenine katılarak, Sakaryalı minik öğrencilerin heyecanına ortak oldu, sevinci onlarla birlikte yaşadı.

Tatil hediyelerini Alemdar verdi

Serdivan Aralık Mahallesi’nde bulunan Neyyir Hanım İlk ve Orta Okulu’nda düzenlenen törende karne alan öğrencileri başarıları sebebiyle tek tek tebrik eden Alemdar, tatil boyunca okumaları için onlara birbirinden güzel kitaplar hediye etti.

Başkan Alemdar ayrıca öğrencilere TÜBİTAK tarafından yayınlanan “Bilge Çocuk” adlı dergiden takdim etti.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, Serdivan İlçe Başkanı Yusuf Haldızoğlu, MHP Serdivan İlçe Başkanı Yaşar Kara, Okul Müdürü Yavuz Yıldız, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

“Öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız”

Programın ardından değerlendirmelerini paylaşan Başkan Alemdar, “Evlatlarımız yıl boyunca çok çalıştı, çok yoruldu. Siz yarınlarımızın parlayan nesli, geleceğimizin teminatsınız. Başarılarınız hem Sakarya’nın hem de ülkemizin istikbali olacak. Tatil boyunca öğrencilerimize yönelik birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman kıymetli öğrencilerimizin yanında olacağız. Ben bu vesile ile bir eğitim-öğretim yılını daha geride bırakan tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Bisiklet hediyesi

Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlen ‘Dilimizin zenginlikleri’ projesi kapsamında dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye etti.

Programda ayrıca öğrenciler halk oyunları gösterisi düzenledi ve gösteriye Büyükşehir Kent Orkestrası’nın verdiği konser eşlik etti.

Bir yanıt yazın