GÜNDEMGÜNCEL

Mahalleleri yepyeni bir yüze kavuşturduk

Büyükşehir Belediyesi yoğun bir mesai harcadığı Pamukova’da 11 mahalleyi yepyeni bir yüze kavuşturdu. 72 bin sıcak asfaltı bölgeyle buluşturan Büyükşehir, 63 kilometre yeni yol inşa etti. Lansmanda konuşan Başkan Yüce, “Günübirlik değil yüz yıllık ihtiyacı karşılayabilecek hizmetleri, projeleri, yatırımları gerçekleştiriyoruz, Pamukova’mıza hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi güneyde gündüz demeden, gece demeden çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. İlçelerde yoğun bir mesaiyle asfalt rekoruna ulaşan Büyükşehir, kırsalda bulunan tüm mahallelere hizmet götürüyor. Başkan Ekrem Yüce, Pamukova’da özellikle asfalt konusunda yapılan yatırımları düzenlenen lansman programında tek tek anlattı.

72 bin ton asfaltla 63 kilometre yol

İlçede yapılan ve planlanan yatırımların tanıtıldığı programa Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün, AK Parti Pamukova İlçe Başkanı Burak Çelik, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, muhtarlar, ilçe sakinleri ve basın mensupları katıldı. Yüce, bu törende ilçe için harcanan emeği raporlar halinde açıkladı. Ayrıca, çalışmaların hayırlı olması dilekleriyle vatandaşlar eşliğinde kurban kesildi ve dualar yapıldı.

Bölgenin ulaşımına güç katmak ve Pamukova’nın gelecek yüzyıl için ihtiyaçlarına cevap vermek için 2019’dan bu yana 11 mahallenin yolunu 72 bin ton asfalt asfalt kullanarak sil baştan yenilediklerini söyledi. 61 kilometre sıcak asfalt ve 2 kilometre beton yol olmak üzere 63 kilometrelik yolun sil baştan yenilendiğini ifade eden Yüce, ayrıca 2019’da %56’da olan Akçay Barajı’nı 95 milyon TL’lik yatırımla tamamlayarak 215 milyon TL’lik projeyi Sakarya’ya kazandırdıklarını vurguladı.

HES’ten 10 bin hanelik elektrik ve Esentepe Park

Yüce, konuşmasının devamında kurulan 3 hidroelektrik santralde 10 bin hanenin ihtiyacını karşılayacak elektriği ürettiklerini belirtti. Ayrıca bölgeye tarihin en yüksek yatırımlarıyla altyapı, üstyapı, içmesuyu, kanalizasyon yatırımlarını kazandırdıklarını kaydeden Başkan Yüce, sosyal hayata katkı sunmak için işletmesini aldıkları Pamukova Esentepe Park’ta bölgenin güzel manzarasında halka uygun fiyata hizmet sunduklarını ifade etti.

Yüce, “Pamukova’mız için de göreve geldiğimiz günden bu yana birçok yatırım ve projeyi hayata geçirdik.  61 kilometre sıcak asfalt çalışması yaptık. 2 kilometre beton yol çalışması yaptık. Seri asfalt ve bakım için 72 bin 233 ton asfalt kullandık. Diğer yatırımlarla birlikte Pamukova’mıza yol bakım alanında toplamda 32 Milyon 479 bin 541 TL yatırım yaptık” dedi.

Başkan Yüce bölgedeki hizmetleri ikiye katlayacaklarını belirterek, “Pamukova’ya yapılan hizmetlerimizi inşallah ikiye katlayacağız. Ana gövde olarak Pamukova’nın sorunları çözüme kavuşturduk. Hedefimiz vatandaşımızın günlük hayatını kolaylaştırmak, yaşam standartlarını yükseltmektir. Günübirlik değil yüz yıllık ihtiyacı karşılayabilecek hizmetler yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

10 bin haneye yetecek elektrik

Akçay Barajı ile ilgili notlar paylaşan Yüce, “2019 yılında yalnızca yüzde 56’sı tamamlanmış halde devraldığımız Akçay Barajı ve İsale Hattı projesini 95 milyon lira yatırım yaparak toplamda 215 milyon lirayı bulan projeyi tamamladık. 2021 yılı itibariyle buradan elde ettiğimiz su şebekelere ulaştırılarak hemşerilerimizin hizmetine sunuldu. Ayrıca baraj üzerindeki 3 hidroelektrik santraliyle de yıllık 10 bin hanenin ihtiyacına denk gelen enerji üretiyoruz” dedi.

Başkan Yüce, “Pamukova’da yeni imara açılan bölgelerde ve daha önceden yapımı tamamlanan kanalizasyon hatlarının yetersiz olan kısımlarında 5 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa ettik ve yeniledik. Üstyapı çalışması yapılacak bölgelerde, yeni imara açılan alanlarda ve sık sık arıza veren yerlerdeki 42 kilometrelik içme suyu hattı inşa ettik ve yeniledik.  Toplam hacmi 400 metreküp olan 11 depo inşa ettik. Esentepe Park’ın işletim hakkını alarak seyir terası konseptini açtık” diye konuştu.

Yatırımlar devam edecek Yüce, ayrıca bölgede yaptığı ziyaretlerde yatırımların devam edeceğini ve bölgenin tüm ihtiyaçlarının giderilmesi için mesai saati gözetmeden 7/24 çalıştıklarını söyledi. Program fotoğraf çekimiyle son buldu.

Bir yanıt yazın