GÜNCEL

Ramazan akşamları Büyükşehir’le çok keyifli

Büyükşehir Belediyesi’nin “Kitap Sokağında” vatandaşlar, iftar sonrası mehteran gösterisi ve tasavvuf dinletisiyle keyifli bir Ramazan akşamı geçirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında gelenek haline getirdiği Kitap Sokağı’nı bu yıl da vatandaşlar için kurdu. Binlerce kitabın bulunduğu, yüzlerce yazarın hikâyesinin anlatıldığı ve Ramazan’ın maneviyatıyla yüklü bu sokakta ayrıca etkinlikler için platformlar kuruldu.

Mehter ve tasavvuf konseri

11 ayın sultanının ruhunu yansıtan sokakta iftar sonrası birbirinden güzel buluşmalar gerçekleştiriliyor. Son etkinlikler ise Büyükşehir organizasyonuyla mehteran gösterisi ve tasavvuf müziği konseri oldu. Bulvar boyunca uzanan AKM önündeki sokakta Büyükşehir’in Türkiye’nin sayılı ekiplerinden olan mehteranı vatandaşlara unutulmaz bir konser verdi.

Sonrasında ise tasavvuf musikisinin tanınmış isimlerinden sanatçı Kemalcan Ergün sahne aldı. Birbirinden güzel eserleri icra eden Ergü’’e toplanan kalabalık hep birlikte eşlik etti. Her iki programda renkli görüntüler ortaya çıktı, vatandaşlar keyifli bir Ramazan akşamı geçirdi.

“Tüm Sakarya’yı bekliyoruz”

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Ramazan’ın hazzını ve tadını almak, kucaklaşma ayında onlarla yan yana olmak büyük bir keyif. Kitap Sokağı’nda misafirlerimizi ağırlamaya, çay eşliğinde sohbetler yapmaya devam ediyoruz. sakarya.bel.tr adresinde yayınlanan Ramazan programlarımıza tüm vatandaşlarımız davetlidir” denildi.

Bir yanıt yazın