GÜNCEL

Rektör Hamza Al Üniversite Öğrencileriyle buluştu

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, İYC Necip Fazıl Kısakürek Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda öğrencilerle buluştu. Programa İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şube başkanı ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Necip Fazıl Kısakürek Yükseköğretim Yurdunda öğrencilerle buluşan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, yönetici olarak görev süresi boyunca Sakarya Üniversitesi’nde yapacağı yeniliklerden bahsederken; Şehrimiz ve tüm paydaşlarımız için eğitim çıtasını arttırma gayesinde olacakları bildirdi.

Hedefimiz Araştırma Üniversitesi Olmak

Üniversitemiz, inovasyon çalışmaları ve sürdürülebilirliğin sağlanması yolunda büyük uğraş verdiklerini dile getiren Rektör Al, “Sakarya Üniversitesi olarak hedefimiz araştırma üniversitesi yapmak. Biz Sakarya Üniversitesiyiz ve Sakarya’yı göz ardı edemeyiz. Başta sağlık olmak üzere sanayi ve ticarete de katkı yapmak istiyoruz. Sakarya’nın derdi bizim derdimizdir” dedi.

Öğrencilerin daha iyi eğitilmesi açısından onlara her türlü imkânı sağlamak zorunda olduklarını söyleyen Rektör Al, öğrencilerin eğitimi için tüm kadromuz ile gayret içerisinde olacaklarını ifade ederek Rektör Al, “Öğrencilerimiz için çok çalışmak durumundayız teori ile pratik arasındaki makas hiçbir zaman kapanmayacak. Biz de bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

İstek ve Önerileriniz Bizim İçin Çok Değerli

Dünyanın en güzel kampüslerinden birine sahip olduklarını ifade eden Prof. Dr. Al,  “Kampüsümüzü çevreci kampüs yapmak ve trafikten arındırmak istiyoruz. Bu kapsamda yurt öğrencilerin sorularını alan AL, bizler sizler için buradayız. İmkanları en iyi hale getirmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Bir yanıt yazın