GÜNCEL

Sakarya’ da Karne Töreni Heyecanı

218.560 öğrencinin karne heyecanı yaşadığı Sakarya’da, 2023-2024 Eğitim – Öğretim Yılı yıl sonu karne töreni Serdivan Neyyir Hanım İlkokulunda gerçekleşti.

Karneler Protokolden

Karne törenine; Vali Yaşar Karadeniz, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Arifiye Kaymakamı Ahmet Can Pınar,  Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Millî Eğitim Müdür Yardımları, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İlçe Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, okul-kurum müdürleri, veliler ve hayırsever Neyyir Erbölükbaşı’nın kızı Zeynep Tunay katılım sağladı. Protokolden karnelerini alan öğrencilerin sevinci fotoğraf karelerine yansıdı.

Ödüller sahiplerini Buldu

“Bayraklarla ve halk oyunu gösterileriyle katılımcıları karşılayan öğrencilerin, geleneksel çocuk oyunlarını sergileyerek, yılın yorgunluğunu çıkardığı törende, “Nehrin Çocukları İstiklâle Ses Veriyor” yarışmasının birincileri ve tüm okul öğrencileri, Kent Orkestrası eşliğinde İstiklâl Marşı’nı okudu.  Programda “Dilimizin Zenginlikleri Projesi”nde dereceye giren eser sahipleri de; Vali Yaşar Karadeniz’den , Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’dan, Arifiye Kaymakamı Ahmet Can Pınar, Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik’ten ve İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş’tan ödül almanın heyecanını yaşadı.

Duygu Dolu Anlar

Annesinin adı verilen Neyyir Hanım İlkokulunda gerçekleştirilen törende, Vali Yaşar Karadeniz’in plaket ve hediye takdim ettiği hayırsever Neyyir Erbölükbaşı’nın kızı Zeynep Tunay, duygu dolu anlar yaşadı.

Anlamlı Gün

İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; 801 okulda 218.560 öğrencinin ve 13.467 öğretmenin karne heyecanını ve sevincini yaşadığı bugünün öğrenciler, öğretmenler ve veliler adına çok anlamlı olduğunu, belirtti.

Başarının birden çok faktöre bağlı bir çabanın sonucu olduğunu önemle vurgulayan Bakırtaş: “Sizlere katkı sağlayacak aktivitelerle güzel ve keyifli vakitler geçireceğiniz, kendinizi ilgi alanlarınız noktasında geliştireceğiniz, bol bol kitap okuyacağınız, “Türkiye Yüzyılı” nı hissedeceğiniz ve hissettireceğiniz hedeflerle ve davranışlarla dolu huzurlu ve mutlu bir tatil geçirmenizi dilerim.” şeklinde konuşmasını tamamladı ve yıl boyunca tüm özverisini ortaya koyan öğretmenlere de teşekkür ederek iyi tatiller diledi.

Sevince Ortak Olma

Karne sevinci yaşayan öğrencilerin heyecanına ortak olmanın önemine değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar; öğrencileri tebrik ederek sevdikleriyle birlikte iyi bir tatil geçirmelerini diledi.

İyi Tatiller!

Eğitim-öğretim yılı boyunca yürütülen çalışmalarda fedakârca çabalayan öğretmenlerin, öğrencilerin yöneticileri ve velilerin emeklerinin çok kıymetli olduğunu vurgulayan Vali Yaşar Karadeniz: “Karne sevinci yaşayan tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, öğrencilerimizi, onları yetiştiren öğretmenlerimizi ve onlara emek veren velilerimizi gönülden tebrik ediyor ve iyi tatiller diliyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın