EĞİTİM

Sakarya Öğretmen Akademileri Dijital Dergisi

Millî Eğitim Bakanlığının öncülüğünde hayata geçirilen “Öğretmen Akademileri” projesi kapsamında yürütülen faaliyetler “Sakarya Öğretmen Akademileri Dergisi” çatısı altında toplanarak dijital olarak yayımlandı.

Beş Farklı Akademi

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile çeşitli ve kapsayıcı öğrenme topluluklarını teşvik eden ağlarla, üniversitelerle ve kamu yararına çalışan kurumlarla iş birliği yapılarak “Edebiyat Akademisi, Spor Akademisi, Müzik Akademisi, Şehir ve Kültür Akademisi, Türk-İslam Düşüncesi ve Bilim Akademisi” başlıkları altında, İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki planlamalar doğrultusunda alanında uzman kişilerle bir araya gelen öğretmenler, Sakarya’nın tarihi ve kültürel mekânlarında kalıcı ve farkındalık oluşturan eğitimlere de katılma fırsatı yakaladılar.

Farklı Mekân Farklı Yöntem

Haziran ayında sonlandırılan çalışmaların yer aldığı, öğretmenlerin kişisel, sosyal ve kültürel yönden gelişimlerinin sözcüklere, ezgilere, hareketlere, deneyimlere ve uygulamalara yansıdığı kareler, öğretmenlerin farklı mekânlarda kalıpların dışındaki yöntemlerle eğlenerek ve yaşayarak öğrenmelerinin tanığı oldu.

Teşekkür

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; Millî Eğitim Bakanlığının öncülüğünde başlatılan “Öğretmen Akademileri” projesinin öğrenme-öğretme süreçleri, eğitimin içeriği, öğrenme ortamları yeni uygulamaların gelişime etkisini yakından takip etme, eğitim odaklı düşünmeyi geliştirmek isteyenlere fırsat sunma ve sorunlara çözüm üretme aşamalarıyla çok kıymetli olduğunu, belirtti.

Eğitimin tüm paydaşlarına hitap eden akademilerin, beş farklı alanda uygulandığı, ilçelerden farklı branşlardaki öğretmenlerin ilgi alanları doğrultusunda yoğun katılım sağladığı “Sakarya Öğretmen Akademileri”nin kendini revize ederek devam edeceğini vurgulayan Bakırtaş: “Tüm öğretmenlerimizi akademi çalışmalarımıza benimsedikleri meslek aşkı ile geçmişine sahip çıkan, bugününe anlam kazandıran ve geleceğine azimle ve millî şuurla tutunan bir nesil inşa eden ve edecek olan öğretmenlerimize katılımları ve özverileri adına teşekkür ederim. Sürece destek veren alanında uzman kıymetli değerlerimize şükranlarımı sunarım. Sakarya Öğretmen Akademileri Dijital Dergisi hayırlı olsun.” dedi.

https://sakarya.meb.gov.tr/ogretmenakademileri/1

Bir yanıt yazın