EĞİTİM

Adapazarı’nda Eğitim Alanında yapılan yatırımlar hız kesmiyor

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve beraberlerindeki heyetle birlikte Maltepe, Hızırtepe ve Tepekum Mahallelerinde yapımı devam eden okul inşaatlarını yerinde incelediler. Ziyaretlere mahalle muhtarları da eşlik etti.

Yetkililerden alına bilgilere göre;
Maltepe Mahallesinde, yıkım kararı sonucu yıkılan 10 derslikli okulun yerine, 26,1 milyon TL bedelle 16 derslikli yeni bina yapılıyor. Yavuz Selim İlkokulu ve Ortaokulunun 28.12.2023 tarihinde tamamlanması ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılının 2.döneminde faaliyete geçirilmesi planlanıyor.

Hızırtepe Mahallesinde, yıkımı yapılan eski Yetiştirme Yurdu binasının bulunduğu arsa üzerinde, 33 milyon TL bedelle 24 derslikli yeni okul binası yatırımı devam ederken binada ayrıca 4 de anasınıfı bulunuyor. Okulun tamamlanma ve geçici kabul aşamasında olduğu ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başı itibariyle faaliyete geçirilmesi yönünde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Tepekum Mahallesinde, yıkım kararı sonucu yıkılan 8 derslikli okulun yerine, 22,3 milyon TL bedelle yeni okul binası yükseliyor. Aynı arsa üzerinde bulunan binanın genel tadilatı yapılarak 4 derslikli Anaokulu da eğitime hazır hale getiriliyor.

Binası yıkılan Mehmet Nuri İlkokulu yeni binasının 10.08.2023 tarihinde tamamlanması ve 2023-2024 eğitim öğretim yılının başı itibariyle faaliyete geçirilmesi planlanıyor.

Başkan Işıksu “Şehrin kalbi Adapazarı’mızda eğitim yatırımları da hızla devam ediyor. Eğitimde daha yüksek başarılar için hep birlikte daha nice emeklere, daha nice eserlere!” ifadelerini kullandı. Emeği geçenlere teşekkür etti.

Millî Eğitim Müdürü Savaşçı “Eğitim yatırımları hızla devam etmektedir. İhtiyaçlar doğrultusunda modern eğitim yapılarıyla ilimize yeni eğitim tesisleri kazandırabilmek için var gücümüzle sahadayız, var gücümüzle çalışıyoruz. Evlatlarımız için sosyal donatılarıyla birlikte güvenli binalar inşa ediyoruz. Neslimizin ihyasına da büyük katkı sağlayacak eğitim yatırımların hayata geçirilmesinde şehrimizi ziyaretlerinde büyük yatırım müjdeleri veren Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e, katkı ve desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye ve Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’ya şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 

Bir yanıt yazın