GÜNCEL

Ferizli Belediye Başkanı Mehmet Ata’dan 23 Nisan Mesajı

Ferizli Belediye Başkanı Mehmet Ata, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bu önemli günün Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edildiğini vurgulayan Başkan Ata, “Çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara olan güveninin ifadesidir” dedi.

Başkan Ata mesajında şu ifadeleri kullandı:

“104 yıl önce, Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun yıldönümünü ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Atatürk, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözleriyle Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük ruhunu haykırdı. 23 Nisan 1920’de TBMM’yi kurarak milletin kendi kaderini tayin etme yolunda tarihi bir adım attı. Bu kutlu gün, milli egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın simgesi haline geldi.

Atatürk, çocuklara ve gençlere her zaman büyük önem verdi. 23 Nisan’ı da onlara armağan ederek, bu milletin umutlarını ve geleceğini temsil ettiklerini vurguladı. Çocuklarımızın sevgi dolu bir ortamda yetişmesi, bilime ve akla önem vermeleri ve donanımlı bireyler olmaları, ülkemizin ve tüm insanlığın geleceği için hayati önem taşıyor.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milli birlik ve beraberlik ruhuyla kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin simgesi oldu. Bu meclis, milletimizin iradesini temsil ederek, vatanımızı kalkındırmak ve tüm vatandaşlarımızın refahı için önemli adımlar attı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, bu bilinçle kutluyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, Atatürk’ün izinden giderek, vatanımıza ve milletimize faydalı bireyler olmaları için rehberlik etmenin sorumluluğunu taşıyoruz.

Bu anlamlı günde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nda canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz. Onların özverileri ve fedakarlıkları sayesinde kazandığımız bağımsızlığımızı ve egemenliğimizi sonsuza dek korumak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, milli egemenliğimizin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. kuruluş yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kurtuluş mücadelesinde hayatlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

Bir yanıt yazın