Okullar Sahnede Ortaokul Tiyatro Festivali Başladı

Adapazarı Belediyesi’nin destekleriyle, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokullar Arası Tiyatro Festivali, Orhangazi Kültür Merkezi’nde başladı.

Okullar Sahnede Ortaokul Tiyatro Festivali Başladı

Başkan Işıksu’ya teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Bakırtaş, “Evlatlarımızın sanat yaşamları için unutulmaz hatıralar bırakacak festivalimize destek olan Mutlu Başkanımıza ve ekibine, bizlerle olan herkese teşekkür ediyor, festival oyunlarımıza sanatseverleri bekliyoruz.” dedi.

Adapazarı Kültür Sanat
Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Adapazarı Belediyesi’nin destekleriyle, Adapazarı Belediyesi Mayıs ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, Orhangazi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ortaokullar arası tiyatro festivali, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Öğretmen Tiyatro Ekibinin Kadın Masalları Çocuk Oyunu ile başladı. 23-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalde 11 farklı okul tiyatro oyunlarını sergileyecek.

Bakırtaş’tan Işıksu’ya Teşekkür
Tiyatro Festivalinin açılışına Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Murat Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul yöneticileri, öğrenciler ve aileleri ile sanatseverler katıldı. Festivalde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Evlatlarımızın sanat yaşamları için unutulmaz hatıralar bırakacak festivalimize destek olan Mutlu Başkanımıza ve ekibine, bizlerle olan herkese teşekkür ediyor, festival oyunlarımıza sanatseverleri bekliyoruz.” diye konuştu.

Başkan Işıksu’dan Sanatseverlere Davet
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, eğitime, kültür ve sanata çok önem verdiklerini vurgulayarak, milli eğitim camiası ile ortak ve nitelikli çalışmalar yaptıklarını aktardı. Tiyatro Festivali için gayret eden öğrencileri ve tüm öğretmenleri tebrik eden Başkan Işıksu, “Kültüre, sanata, sinemaya, tiyatroya, müziğe, festivale desteğimiz sürecek. Orhangazi Kültür Merkezimize tüm sanatseverleri bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

28 Mayıs’a Kadar Oyunlar Sahnede
Ortaokullar Arası Tiyatro Festivalinin ilk gününde açılış oyununun yanı sıra Uğur Okulları öğrencileri "Sindirella" oyununu sahnelerken, Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencileri ise "Çanakkale’de Düğün" tiyatrosunu izleyicinin beğenisine sundu. Festival kapsamında 27 Mayıs Cuma gününe kadar tiyatro oyunları sanatseverlerle buluşmaya devam edecek. 

28 Mayıs saat 14.00'te Adapazarı İlçe Millî Eğitim Öğretmen Tiyatro Ekibi "Yaşasın Barış"çocuk oyunu ile sahnede olacak.Çocuk oyunu sonrası festivale katılan okullara ödülleri verilecek.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER