EĞİTİM

İnşaat Mühendisliği Topluluğumuzdan Büyük Başarı

Amerika’da “Concrete Canoe Competition” olarak American Society of Civil Engineers (ASCE) tarafından organize edilen ve Türkiye ayağını ise İstanbul Teknik Üniversitesinin üstlendiği 9.“Beton Kano Yarışmasında” üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil eden Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Topluluğu Beton Kano Takımı 18 takım arasından Türkiye 1. oldu.

Üniversitemiz adına, beton kano yarışmasında ilk ödülünü kazanan ekip üyeleri bu başarının altında, üniversitemizin güçlü altyapısı, akademik gücü ve öğrencilerimizin büyük bir azminin olduğunu söyledi. Disiplinlerarası tecrübeye sahip olan beton kano ekibi  İrfan Şehrullah Öztürk (Danışman-İnşaat Mühendisliği Araştırma Görevlisi), Bilal Dumlu (İnşaat Mühendisliği), Ahmet Miraç Örücü (İnşaat Mühendisliği), Hüseyin Eryılmaz (İnşaat Mühendisliği), Furkan Yıldırım (İnşaat Mühendisliği), Burcu Yavuzyigit (İnşaat Mühendisliği), Pelin Keskin (İnşaat Mühendisliği), Deniz Çolak (İnşaat Mühendisliği), Fatih Tür (Metalurji ve Malzeme Mühendisliği), Bora Yılmaz Mataracı (Makine Mühendisliği), Yiğit Malçok (Bilişim Sistemleri Mühendisliği) ve birçok gönüllü çalışma arkadaşından oluşuyor.

Önemli bir başarı elde eden ekibimizin temel amacı; alınan akademik eğitimleri sektör dinamiklerine göre şekillendirerek farklı beton ürünleri üretmek, yapı malzemeleri alanında sürdürülebilir bir başarı elde etmek ve mühendislik öğrencilerine proje tecrübesi kazandırarak sektöre hazırlamak.

Bir yanıt yazın